הוקמה תנועת "ב זה אוהל" לצדק חברתי - דפני ליף הכריזה היום על הקמת התנועה ש"תיצור תשתית חוץ פרלמנטרית להמשך המאבק על יוקר המחייה, על ערכי התרבות הישראלית והדמוקרטיה שתשרת את כל זרועות המחאה שקמו אחרי הקיץ האחרון, מבחינת משאבים וידע בכל התחומים שהצטברו מאז ה14 ביולי"

היום יום ראשון 25.12.11 נוסדה תנועת "ב זה אוהל" לצדק חברתי. התנועה תתמקד בחיזוק ההישג האמיתי היחיד של המחאה עד כה – חיבור בין הגרעינים היצרניים, המתונים והדמוקרטיים שבכל המגזרים למען התחזקות הציבור מול הממשל הן ברמה הארצית והן ברמה המוניציפאלית.

מקימי התנועה אומרים: "נקיים קונגרסים חברתיים בכל הארץ, נקים משרד לתקשורת חברתית שישרת את כל גופי המחאה ויאבק באקלים האלים והמקטב שנוצר בחברה הישראלית בעידודן של הצעות החוק במושב הכנסת הנוכחי, נאבק על תקשורת חופשית ועל שידור ציבורי, נקדם באמצעות לחץ ציבורי הצעות חוק לדיור בר השגה ודיור ציבורי, לשיפור מערכת הרווחה, החינוך, הבריאות, נתמוך במתמודדים או במפלגות מכל קצוות הקשת הפוליטית שירצו להחדיר את ערכי הצדק החברתי לשורות הכנסת והמועצות המקומיות, נפעל ליישום מלא של דו"ח טרכטנברג, כנקודת התחלה וליישום מקסימלי של דו"ח ספיבק-יונה."

אנשי התנועה יארגנו סדנאות חינוך לבני נוער וסטודנטים בכל הארץ – מדן ועד אילת, וינחילו את ערכי הצדק החברתי, הציונות הבונה, המתינות הפוליטית והחשיבה הביקורתית ויעודדו את כל הציבורים לאקטיביזם חברתי ופוליטי ולהשתתפות פעילה במערכת הבחירות ולהעלאת אחוז ההצבעה, לכל מפלגה שהיא, ובלבד שלא תפשה הפאסיביות והאדישות.

במצע התנועה נאמר: ביסוד התנועה נמצאת ההבנה – להיות אזרח במדינה דמוקרטית, זוהי עבודה שלא מסתיימת בשלשול פתק בקלפי הבחירות, זוהי רק ההתחלה. התנועה תשאף לחולל המולה ציבורית סביב הנושאים הבוערים ומתחזקת מתשובתו של ד"ר הרצל, ערב הקונגרס הציוני הראשון בבזל לאלה שהאשימוהו בכך: "שהתנועה הציונית היא כל כולה שאון והמולה לא יותר!", להם ענה ברוגז: "כן כמובן! אבל בפוליטיקה ההמולה הינה הכל. ההיסטוריה העולמית כולה איננה אלא המולה: המולת רעיונות חדשים בהתקדמותם"."

ואכן, אין דרך קלה לחולל שינוי אמיתי, אין טרכטנברג וגמרנו. מדינתו של הרצל כבר מזמן שייכת למי שקנוה בכסף או באמצעים אחרים ואנו רוצים להמשיך בתהליך השקדני והסבלני כדי להגשים את חזונו, לפיו "לא עוד הגבירים הם המחוקקים, אלא הכל שותפים בכך... הפרנסים אף אינם נבחרים עוד משום עשרם, אלא משום מעמד הכבוד שרכשו להם ומשום יכלתם"

דפני ליף, ממקימות התנועה: אנו לא נואשנו עדיין מדיאלוג עם נבחרינו, למרות שהם נתנו לנו את כל הסיבות לריפיון ידיים אך אנו מבינים היום יותר מתמיד, את חשיבות הפעילות הציבורית, בקרבנו, בקרב הורינו,  ילדינו חברינו ושכננו.

רגב קונטס, ממקימי התנועה: " אנו נהיה סבלנים. אנו מאמינים שאחרי 63 שנים של חיים בחירום תמידי, מגיעים לנו גם תהליכי עומק, שכן שינויים אמיתיים לא יקרו ביום. אין טרכטנברג וגמרנו".

שיר נוסצקי, ממקימות התנועה: תנועת ב' זה אוהל תפעל למען הציבור על ידי הציבור ובמימון הציבור. אם אין אנחנו לנו מי לנו? מצד שני – אנחנו זה המון.

עו"ד גליה שמילוביץ' גרינגרד ולאה מילר פורשטט: אנו מקימים, "חברה לתועלת הציבור מיד עם הקמתה תימסר לציבור הרחב. כל אחד ואחת יוכלו לקנות במחיר סמלי מניה (אחת בלבד, למניעת השתלטות של גופי אינטרסים), יונפקו בסהכ 7 מליון מניות. לא פחות ולא יותר – כמניין האזרחים במדינת ישראל.

עדי פלד, ממקימות התנועה: התנועה תשאף לחבר בין כל היוזמות ליצירת כוח ציבורי מקסמאלי. ערבות הדדית לא תהיה סיסמה אלא פרקטיקה בשטח, הן ברמת הארגונים והן ברמה האישית.