נשיא המדינה שמעון פרס, חרג היום מתפקידיו הרגילים כנשיא ואירח במשכנו את ראש הסגל בבית הלבן, אשתו וילדיו, לביקור בר מצווה במסגרתו סייר הנשיא עם הילדים בגינת הבית, העניק לזאק עמנואל מתנת בר מצווה וקיים שיחת עבודה שנמשכה כשעה וחצי בארבע עיניים עם רם עמנואל

אל בית הנשיא הגיע רם עם אשתו איימי ושלושת ילדיו זאק, החוגג בר מצווה, אילנה בת ה11 ולאה בת ה- 10. ילדיו של עמנואל התרגשו מאוד לפגוש את הנשיא פנים אל פנים וביקשו להצטלם עמו כמזכרת לבר המצווה. הנשיא חיבק את הילדים בחום ואף העניק להם מתנות מיוחדות לרגל האירוע. זאק קיבל מהנשיא כוס יין לקידוש וספר תהילים מוזהב ובו הקדשה אישית מהנשיא ואילו בנותיו ואשתו של רם קיבלו מפרס סיכות של בית הנשיא וספרי תהילים קטנים עם הקדשות אישיות.

הנשיא שוחח עם הילדים וביקש לשמוע מהם על החוויות שעברו בישראל. רם פתח ואמר כי משפחתו עברה חוויה מדהימה בביקורה בישראל, הרגשנו חלק מהמשפחה וקיבלו אותנו כמו משפחה בכל מקום, בחום רב ובאהבה גדולה. יש כאן בישראל אנשים נפלאים וטובים ואנו מאושרים מביקורנו כאן.

הילדים סיפרו כי התרגשו במיוחד מהטיסה במסוק הצבאי, מהפעלת הסימולטור בחיל האויר בחצרים וכי נהנו מאוד מהביקור בקיסריה ומהטיול בחצבני. כמו כן שוחחו הילדים עם הנשיא בעברית קלה וסיפרו לו על לימודי העברית ועל הקשר החם שלהם לישראל. זאק עמנואל, חתן בר המצווה קיבל מהנשיא שיעור על פרשת בר המצווה שלו ועל משמעותה לעם היהודי.

הנשיא הזמין את המשפחה לסיור בגינת בית הנשיא ובסיומו קיים פגישת עבודה עם רם עמנואל בארבע עניים שארכה כשעה וחצי.