מאות פעילי שלום בינלאומיים יגיעו לנתב"ג באפריל 2012, בדרכם להתארח אצל פלסטינים. מארגני הפעולה, שכניסתם לארץ נמנעה באירוע "המטס" לפני מספר חודשים: "אין לנו כל כוונה להתפרע או לגרום מהומות, אוטובוסים יחכו להעביר אותנו לבית לחם"

לפני מספר ימים התקיים בפאריז כינוס רב משתתפים של פעילי שלום אירופים, אשר כניסתם לארץ נמנעה באירוע שכונה "המטס" לפני מספר חודשים. בכינוס החליטו היוזמים לארגן מאות פעילים מכל רחבי העולם תחת הכותרת "ברוכים הבאים לפלסטין", אשר יגיעו לאזור בית לחם בגדה המערבית בתקופת חג הפסחא בשנה הבאה, בין 15 ל-21 באפריל 2012, ויקיימו שם פעילות חינוכית עם ילדים פלסטינים.

מארגני האירוע מדגישים כי אין להם שום כוונה לנקוט בפעולה אלימה כלשהי או לעורר מהומות בנתב"ג, וכל כוונתם היא לעבור בביקורת הדרכונים כמו כל אזרח שומר חוק, לצאת מהטרמינל, לעלות בצורה מסודרת על אוטובוסים שיחכו להם ולנסוע אל מארחיהם הפלסטינים. הסיבה היחידה שהם מגיעים לנמל תעופה ישראלי היא שלרשות הפלסטינים אין נמל תעופה משלהם, וכל המבקש לבקר את הפלסטינים חייב לעבור דרך ישראל.

הרשויות בישראל נוהגות למנוע כניסה לארץ ממי שמודיעים שכוונתם לבקר בשטחים, ולכן בדרך כלל נאלצים פעילי שלום מחו"ל לשקר ולהעמיד פנים שהם תיירים שבאו לטייל בישראל – אולם במקרה זה מתכוונים מאות הפעילים לדבר אמת ולהודיע בגלוי בביקורת הדרכונים לאן פניהם, ובכך לאתגר את מדיניות ממשלת ישראל.

"אנחנו קוראים לממשלות העולם לתמוך בזכותם של הפלסטינים לקבל מבקרים, ובזכותם של אזרחיהן לבקר בגלוי בפלסטין" נאמר בעצומת תמיכה בינלאומית ביוזמה עליה חתמו בין השאר הבישוף דסמונד טוטו מדרום אפריקה ועימו רוני קסריליס, יהודי דרום אפריקאי שהיה שר בממשלה שלאחר נפילת האפרטהייד, טוני בן ממנהיגי מפלגת הלייבור בבריטניה, הסופרת הפמיניסטית המצריה נוואל סעדאווי, המרצה הידוע נועם חומסקי מארה"ב ורבים אחרים, ביניהם פעילת השלום הישראלית נורית פלד-אלחנן.

דובר "גוש שלום" אדם קלר אמר: "יש לקוות שממשלת ישראל למדה את הלקח מהמבוכה העצמית לה גרמה במו ידיה מול הקהילה הבינלאומית במטס השלום ביולי האחרון. הדרמה הייתה מיותרת, ולא היה אז שום צורך למלא את נתב"ג במאות שוטרים, לעצור פעילי שלום בתנאים משפילים ולגרשם, ואכן - כל תחזיות האימה התבדו."

"כעת יש בידי הממשלה מספיק זמן לחשוב בצורה שקולה והגיונית, לתקן את הטעות שנעשתה בפעם הקודמת ולקבל את ההחלטה המתבקשת – לאפשר לפעילים מחו"ל הבאים לבקר את הפלסטינים להגיע למחוז חפצם בשלום." הוסיף קלר.