ח"כ אורי אריאל בעקבות ההתקפה בדרום: הערבים חוזרים לימי הפדאיון, עלינו לחזור לפעולות התגמול

ח"כ אורי אריאל בעקבות ההתקפה בדרום: "הערבים מנסים להחזיר אותנו לימי הפדאיון. אני קורא לראש הממשלה לא להשתהות ולחזור לימי פעולות התגמול. ההתקפה הזו היא תוצאה של הזנחה מתמשכת של הגבול הדרומי במדינת ישראל - מחדל בסדר גודל היסטורי.

עד היום שילמנו על כך בהסתננות פולשים ובבנייה פיראטית, היום ההזנחה הזו עלתה גם בחיי ישראלים. אני קורא לראש הממשלה להשיב לאחראים בתגובה ציונית הולמת, ולסור מיד לעבודת חיזוק הריבונות הישראלית, בנגב ובגליל כאחד."

ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) : "האירועים בדרום הינם ניסיונות המחבלים לפגוע בין השאר ביחסי ישראל מצרים ובייציבות באזור. יש לקיים שיתוף פעולה ללכידת המפגעים עם הכוחות המצריים ולזכור כי יחסי ישראל מצרים הינם נכס מדיני בטחוני וחובה לשמרם"

בתגובה לפיגועים בדרום מזכירים בתנועת ארץ ישראל שלנו כי "בימים אלו מציינים 6 שנים לתוכנית ההתנתקות וגירוש אלפי יהודים מבתיהם. הפיגוע הנורא היא תוצאה ישירה ומהפקרת חבל עזה לרוצחים שהקימו מדינת איראן בלב ישראל."

"עם ישראל משלם את המחיר הנורא על הפשע שנעשה, האם אלו שעומדים למסור את השומרון חושבים על תרחיש דומה בפתח תקווה ובתל אביב", אומר שי גפן מנכ"ל התנועה. "מי שהבטיח שקט בגבול לאחר הפינוי מגוש קטיף, מקבל היום את התשובה. כל מי שנטל חלק בפשע שהתרחש באוגוסט 2005 צריך לקחת את האחריות לדברים שקורים ולשלם את המחיר".

ארגון השמאל בצלם הודיע כי הוא "מגנה בתוקף את הפיגוע בגבול הדרום היום בו נהרגו שבעה ישראלים, בהם חמישה גברים ושתי נשים, ונפצעו עשרות במספר התקפות. התקפות מכוונות נגד אזרחים חותרות תחת כל כלל מוסרי, משפטי ואנושי. הריגה מכוונת של אזרחים מוגדרת כ"הפרה חמורה" במשפט ההומניטארי הבינלאומי והיא "פשע מלחמה" שלא ניתן להצדיקו, יהיו הנסיבות אשר יהיו. בצלם שב וקורא להוציא את האזרחים ממעגל האלימות."

חניכי בני עקיבא מסניפי אילת ובאר שבע יגיעו בשעה הקרובה לבתי החולים יוספטל באילת וסורוקה בבאר שבע לתמוך בפצועים ובחולים ולתת סיוע למשפחותיהם בכל אשר יזדקקו לו.

חניכי התנועה, הבוגרים, עומדים להגיע לבתי החולים ולהעמיד פינה עם שתייה וכיבוד למשפחות הנפגעים ולעודד מוראלית את הנפגעים. בהמשך, לקראת שבת יארגנו החניכים תפילות בבתי החולים, ארוחות שבת מסודרות ויתנו מענה למשפחות המחפשות דירות לשהות בהם במהלך השבת.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS