בדיון במליאת הכנסת באשר לאסון הכרמל, הציע ח"כ הרב אורי מקלב לכנס ועדה קבועה של הכנסת שתבחן את היערכות הרשויות לתרחישי אסון: "אפילו לאיום האיראני לא נערכו כראוי ולכארבעים אחוז מהאוכלוסייה אין מסכות מגן"

מליאת הכנסת עסקה היום במחדלים שהובילו לאסון הכרמל בו נספו 43 בנים אדם. במהלך הדיונים ציין יו"ר הוועדה לפניות הציבור בכנסת, ח"כ הרב אורי מקלב כי "מאחורי 43 ההרוגים יש הורים שכולים, יש אלמנות, יתומים ומשפחות. האסון הוא לא נתפס והאסון הזה צריך להביא אותנו למסקנות ותובנות ואין לעבור עליו לסדר היום".

על מסכת ההאשמות שהופנתה מאז האסון לעבר מקבלי ההחלטות במערך הכיבוי, בראשם שר הפנים אלי ישי, תהה מקלב: "אלה היו האשמות והטחות לא מוסמכות, לא ענייניות ופוליטיות. מה היה קורה לו מי שהיה זורק את הגחל הזה ליער היה ילד חרדי ושר הפנים היה, נניח, פורז. איך אז היו מתחלקות ההאשמות?".

לדברי מקלב "אנחנו חושבים שאם אנחנו נעסוק כל הזמן רק בהטחת האשמות, נחטא למטרה, למחויבות שלנו כלפי ההרוגים ולשינוי בצורת ההתנהלות. אלא שגם לו היו משקיעים עוד 200 מיליון האסון עלול היה להתרחש. ההרוגים נלכדו במקום תוך שניות ספורות והיו שם גם כבאיות שבחירוף נפש המשיכו ללחום באש".

במהלך הדיון ציין מקלב את התרחישים שישראל חוששת להתמודד עמם מחוסר מוכנות, כמו רעידות אדמה, סכנות אוויריות בנתב"ג כאשר ההתרעות הן שבכל יום אסון עלול להתרחש. "אפילו לאיום האיראני שמתריעים עליו ללא הרף אין היערכות מתאימה", התריע מקלב, "לכארבעים אחוז מהאוכלוסייה אין מסכות אב"כ. מישהו צריך לעקוב אחרי היערכות לאסונות".

בשל כך מציע ח"כ הרב אורי מקלב לכנס ועדה קבועה של הכנסת שתטפל באופן רציף במוכנות הרשויות לתרחישי אסון ותפקח על הרשות המבצעת. "את כל הנושאים האלה אנחנו צריכים להציף באופן מתמיד, באופן קבוע, ויכול להיות שזו צריכה להיות המסקנה של ההצעות לסדר היום בנושא השריפה. אולי זה מה שיביא שינוי", קבע.