כלים

כפר הגמלאים "פרוטיאה בהר", הממוקם במושב שורש בהרי ירושלים, נבנה בימים אלה ויאוכלס בקרוב כשהוא מבטיח לדייריו שמירה ושימור מלא של הנוף הטבעי לאחר שהושג תיאום מלא עם הארגונים הירוקים. במסגרת עידוד המדיניות הירוקה בכפר הגמלאים הוחלט כי שטחים נרחבים יוקצו לטובת גינון ציבורי

קבוצת שפונדר בניהולו של יהושע שפונדר, שיזמה את הקמת "פרוטיאה בהר" בנתה את כפר הגמלאים בתיאום מלא עם הארגונים הירוקים בירושלים, ביניהם רשות הטבע והגנים והמשרד לאיכות הסביבה.

כחלק מהיענות היזמים והקפדתם על מדיניות ירוקה נשמר קו הנוף הטבעי מכמעט כל הדירות בפרויקט, נבנה חניון תת קרקעי גדול בשטח של 9000 מ"ר לטובת כלל הדיירים מתחת לבנייני המגורים. הנהלת הכפר החליטה לשמור על אויר הרים נקי וצח ולצמצם למינימום תנועת רכב במפלס העליון ובין הבתים. הנהלת הכפר החליטה על קיום מערך הסעות יומי חינם מהכפר לירושלים ולסביבה בשעות וזמנים קבועים.

כחלק מהחלטת הנהלת הכפר לעידוד מדיניות ירוקה ייבנו הבניינים מחומרי בנייה ידידותיים לסביבה, כל הצנרת כולל קווי חשמל, טלפוניה, כבלים ועוד יהיו תת קרקעיים. ברחבי הכפר יהיה שימוש בטפטפות, בכל הדירות בכפר יותקנו חסכמים, והנהלת הבית תעודד ותסייע במחזור, איסוף ושינוע של קרטונים, עיתונים, מוצרי פלסטיק ומוצרי נייר. במקביל יוכנסו לשימוש חומרי ניקוי ידידותיים לסביבה, יאספו סוללות במרוכז ועוד.

בימים אלה מגיע לשיאו שיווק ומכירת שלב א' הכולל  6 בנייני דירות שאכלוסם יחל עם תחילת הפעילות בכפר כבר בסוף השנה. כל הדירות מרווחות החל מ-50 מ"ר ועד לדירות פנטהאוס של 95 מ"ר בתוספת מרפסות.

ייחודו של כפר הגמלאים פרוטיאה בהר הוא בהיותו שכונת מגורים כפרית . פרוטיאה בהר נבנה על בפסגות מושב שורש, בואכה ירושלים, אל מול נוף החורש המרהיב. כל 305 הדירות נבנות באיכות גבוהה במיוחד עם מעליות, חימום תת רצפתי, רצפת פרקט בחדרי השינה, לחצני מצוקה ומרפסות או גינות בגדלים שונים. כפר הגמלאים הפסטוראלי מיועד לאוכלוסיית גמלאים עצמאית הרוצה ליהנות מרמת חיים גבוהה. בכפר שטחים נרחבים לשימוש הדיירים כגון חניון תת קרקעי, לובי, קפיטריה, חדרי חוגים עם פעילות מגוונת, מרכולית, מספרה ומכון יופי, פא מפואר הכולל בריכת שחיה מחוממת, חדרי טיפול ומכון כושר. כמו כן יש בכפר אגף ניפרד לדיור תומך ושתי מחלקות סיעודיות. דיירי הכפר ייהנו משמירה ואבטחה קפדניים והשגחה רפואית 24 שעות ביממה..

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS