חה"כ חנין זועבי (בל"ד), המשתתפת היום בצעדת המחאה שמארגנת ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל בירושלים וחברון היום, במחאה על "מדיניות הכיבוש וייהוד שתי הערים", אומרת היום: " ישראל בודקת את סף הסיבולת הפלסטינית והבינ"ל באמצעות מדיניות הייהוד והכיבוש האלימה שהיא נוקטת בירושלים"

"אכלוס יהודי מאסיבי במזרח העיר ובשכונות הערביות, הריסת בתים, גירוש פלסטינים מבתיהם, שלילת תעודות זהות, דיכוי הפגנות, מעצרים לתושבים, התנכלויות לפעילי זכויות אדם, מדיניות זו אינה פחות מאשר טיהור אתני, והיא מהווה מניע חזק ביותר לפתיחת אינתיפאדה שלישית, יותר מאשר ביקורו של שרון במסגד אלאקצא." אומרת זועבי. "כנראה שהעמדה הערבית והפלסטינית הרשמית שלחה לישראל מסר שגוי: שהפלסטינים לא יאבקו למען חירותם וזכויותיהם, ושהאינתיפאדות הן חלק מההיסטוריה. זוהי הנחה שגויה שכן המשך התוקפנות והכיבוש בירושלים הופך את האינתיפאדה לצעד בלתי נמנע"

זועבי מוסיפה: "אני פונה לממשלה ומזהירה מפני התלקחות שתבעיר את השטח ותגרור את האזור לעימות אלים. לא נעמוד דום מול רמיסת זכויותיו של העם הפלסטיני בכלל ושל תושבי ירושלים בפרט. אין כל קשר בין זכויות העם הפלסטיני בירושלים המזרחית לבין כבודו של ביידן וכבודה של ארה"ב, ואין עיתוי מתאים לאכלוס יהודים בשכונות ערביות. אין עיתוי מתאים לכיבוש. ישראל צריכה לדאוג לפתרון המשבר האמיתי שלה שאינו עם ממשל ארה"ב אלא עם העם הפלסטיני. "