כלים

העובדת תבעה רבע מליון ₪ ותשלם הוצאות משפט בסך 3,000 ₪. בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע חייב את המעסיק לשלם לעובדת 2,430 ₪ ודחה את מרבית טענותיה

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע דחה באחרונה תביעה לתשלום זכויות סוציאליות שונות שתבעה מנהלת לשעבר של כפר ילדים אוטיסטים באופקים, בסך כולל של כרבע מליון ₪, הכיר בזכאותה לקבל 2,430 ₪ הפרשי פדיון חופשה, אך מנגד, חייב אותה לשלם למעסיק הוצאות ושכר טרחת עו"ד בשיעור של 3,000 ₪.

העובדת, מירב גור אריה, שהועסקה בעבר כמנהלת מעון בכפר טיפולי סמוך לאופקים, המנוהל על ידי עמותת "עלה נגב – נחלת ערן", פוטרה בהיותה בהריון. הממונה על חוק עבודת נשים במשרד התמ"ת סרב להתיר את הפיטורים, אולם העמותה, באמצעות עו"ד יעל דולב, ממשרד עו"ד יעל דולב ושות', ערערה לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע.

בחודש יולי 2008 ניתן צו מניעה כנגד שובה לעבודה, ונקבעו הסדרי תשלום עד למועד הלידה. בחודש דצמבר 2008 הודיעה העובדת כי אין בדעתה לשוב לעבודה, ובחודש ינואר 2009 נשלח לה מכתב פיטורים. בחודש יוני 2010 הגישה העובדת, באמצעות עו"ד עמית אבן, את תביעתה המורכבת מסעיפים שונים ובהם תוספות שכר כאש"ל, ביגוד וטלפון, הפרשי שכר, הפרשי פיצויי פיטורים, פדיון חופשה והפרשות סוציאליות.

העובדת הועסקה על פי הסכם עבודה אישי, מאמצע דצמבר 2006 ופוטרה בראשית חודש מרץ 2008. בית הדין האזורי לעבודה בראשות סגנית הנשיאה, השופטת יהודית הופמן-גלטנר, בחן לעומק את כל סעיפי התביעות של העובדת, ודחה אותם, קיבל את גרסת המעסיקה, ודחה כמעט אחת לאחת את כל הדרישות הכספיות, למעט ספיח של הפרשי פדיון חופשה.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS