מזל טוב! הצלחתם לעבור את הטסט ולקבל רישיון נהיגה! הבשורה תהפוך הרבה פחות משמחת כאשר תגלו כי כעת עליכם לרכוש ביטוח מתאים לנהגים צעירים, גם אם אנכם מחזיקים ברכב משלכם ובשלב זה תנהגו ברכב של ההורים, יש להכניס שינויים בפוליסת הביטוח הקיימת ולהרחיב אותה לכיסוי של נהג חדש.

בתוך זמן קצר תגלו כי בעבור ביטוח רכב לנהג חדש תתבקשו לשלם יותר, הסטטיסטיקה מצביעה על רמת סיכון גבוהה יותר למעורבות בתאונות עקב חוסר הניסיון על הכביש. חברות הביטוח קובעות בהתאם לרמת הסיכון הגבוהה אותה הן מתבקשות לקבל על עצמן עם ביטוח נהג צעיר, גם מחירים גבוהים יותר.

מה ההבדל בין ביטוח נהג חדש לבין ביטוח נהג צעיר?

ידעתם כי לא כל נהג חדש נכלל בקטגוריה של נהג צעיר? חברות הביטוח מציעות פוליסות ביטוח רכב המיועדות לנהגים צעירים חדשים לצד פוליסות המיועדות לנהגים חדשים מבוגרים יותר. גילו של הנהג הוא פרמטר משמעותי לקביעת רמת הסיכון למעורבות בתאונות ותעריף הביטוח.

במהלך השנתיים הראשונות לקבלת הרישיון מוגדר כל נהג כנהג חדש. על נהג חדש לנהוג בשלושת החודשים הראשונים לקבלת הרישיון עם נהג וותיק מלווה ולהציב שלט נהג חדש ברכב. נהג חדש מתחת לגיל 21 יוכל להסיע ברכב רק 2 נוסעים נוספים, כאשר יש ברכב נהג וותיק מלווה מספר גבוה יותר של נוסעים מותר. באשר לביטוחי רכב, מחויב נהג חדש כמו כל נהג אחר בנהיגה עם ביטוח חובה, ביטוח מקיף לרכב מומלץ מאוד גם כן.

הגדרה של נהג צעיר משתנה בין חברות הביטוח, ישנן חברות המגדירות נהגים מתחת גיל 21 כנהגים צעירים, אחרות מחייבות במעמד של נהג צעיר עד גיל 24. נהגים צעירים נמצאים בקבוצת סיכון גבוהה יותר למעורבות בתאונות והגשת תביעות, הסטטיסטיקה מייחסת לנהגים הצעירים סבירות גבוהה יותר לנהיגה פרועה בהשוואה לנהגים חדשים מבוגרים. נהג צעיר יתבקש לשלם תעריפי ביטוח גבוהים יותר בכל פוליסות ביטוח הרכב, כמו כן, גם תעריפי ההשתתפות העצמית שלו צפויים להיות גבוהים יותר.

רכישת ביטוח רכב לנהג צעיר או חדש

במעמד הפנייה לחברת הביטוח לקבלת הצעת מחיר תתבקשו למסור פרטים בדבר גילאי הנהגים הקבועים ברכב יחד עם וותק על הכביש. חברות הביטוח מגדירות נהגים חדשים כמועדים לתאונות, בכל חברות הביטוח יהיו המחירים גבוהים יותר כאשר מדובר בנהגים חדשים וחסרי ניסיון.

שימו לב, ברכישת ביטוח רכב לנהג חדש צפויים גם סכומי השתתפות עצמית גבוהים יותר, כדאי לבחון היטב את כל פרטי הפוליסה, כאשר הצעת המחיר זולה משמעותית בהשוואה להצעות של חברות אחרות בדקו את סכומי ההשתתפות העצמית ואת תנאי הגשת התביעות וכיסויי הביטוח המקיף. השוואת מחירים חכמה, ניהול משא ומתן וירידה לפרטים הקטנים יסייעו לכם לקבל את מחירי הביטוח הטובים ביותר תוך הבנה מלאה של תנאי הפוליסה על כל הזכויות והחובות שלכם מול חברת הביטוח.

מה עמדת ההלכה כלפי סוכן ביטוח שבאמצעותו נכרת חוזה המבטח חפצים של עבודה זרה, או חמץ בפסח? ומה לגבי סוכן ביטוח שלא גילה לחברת הביטוח שהמבוטח חולה במחלת לב קשה?על שאלות אלו ועל רבות אחרות עונה ספר מחקרי חדש מבית "מכון כת"ר" לחקר הכלכלה על פי ההלכה העוסק בהיבטים המקצועיים של עבודת סוכני הביטוח לאור ההלכה

קרא עוד...

כנס הסוכנים השנתי של בית השקעות פסגות בשיתוף עדיף, תחת השם - "זרוע האכיפה – חוקי המשחק משתנים" יוצא לדרך. כ-250 סוכני ביטוח נבחרים ישתתפו בכנס, שיתקיים ביום שלישי הקרוב, 9.3, ב"וילה", בגני התערוכה בתל אביב

קרא עוד...

לאחר משא ומתן של חודשים, אושרה היום בוועדת השרים לחקיקה, הצעת חוק של ח"כ פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו), אשר מחזירה את החיסכון ההוני ל-15 שנה במסלול קופות הגמל. ח"כ קירשנבאום: "מדובר בבשורה למעמד הביניים במדינת ישראל. המדינה תעניק פטור ממס על רווח הון לחוסכים, עצמאים ושכירים, על חיסכון לטווח של 15 שנה, על מנת לאפשר לצעירים רובד נוסף של חיסכון."

קרא עוד...

"כמעט שום דבר אינו מבוטח בישראל. כך גם לגבי משרד הביטחון שבמקרה של רעידת אדמה מצפה לקבל סיוע מלא מתקציב המדינה", כך אמרה היום (ב') ח"כ פאינה קירשנבאום, יו"ר ועדת המשנה לביטוח ושוק ההון בוועדת הכספים של הכנסת. קירשנבאום אמרה את הדברים בכנס המקצועי של ענף הביטוח הכללי שהתקיים שקיימה עדיף במשותף עם האיגוד הישראלי לדיני ביטוח – AIDA ישראל, בראשותו של עו"ד גד נשיץ

קרא עוד...

בג"צ דחה השבוע דרישה של האיגודים המקצועיים בשוק ההון לבטל איסור ביטוח ושיפוי מקצועי כנגד האכיפה המנהלית. כלומר - בעל רישיון פיננסי (כמו יועצי השקעות) אינו יכול לבטח עצמו כנגד קנסות של רשות ניירות ערך גם על פעולות שעשה בתום לב. בעקבות זאת, נוסדה בימים אלו "לשכת יועצי השקעות"

קרא עוד...

זאפ, אתר השוואת המחירים הגדול והמוביל בישראל, מרחיב את קטגוריית הביטוח שלו ומשיק שירות להשוואת ביטוחים בתחומים שונים. השירות ניתן בשיתוף חברת Wobi, אתר להשוואת מחירי ביטוחים באינטרנט, ויציע לגולשים הצעות לביטוחים מכל חברות הביטוח הגדולות

קרא עוד...