מפגש בינ"ל של עיצוב והנדסה, שיטות חדשות לחיזוי מגמות אופנה, כלי תוכנה, היבטי ניהול, צבעים ועוד בכנס Fashiontech ישראל-איטליה השני לניהול וטכנולוגיות אופנה של המחלקה להנדסת תעשייה וניהול והמחלקה לעיצוב אופנה ב"שנקר" בשיתוף עםPolytechnic University of Marche ו-Politechnico di Milano. הכנס יתקיים ביום חמישי ה- 12.6.2014 ב"שנקר" – רח' ידע עם 8, רמת גן.

כלים

הכנס פתוח לציבור ללא תשלום, נדרשת הרשמה מראש.

כנס Fashiontech יעסוק בחדשנות ובמגוון האתגרים העיצובים, הטכנולוגיים והניהוליים המייחדים את תעשיית האופנה בישראל ובעולם ויכלול את הנושאים הבאים:

· עיצוב פוגש הנדסה: על צבע באופנה.

· שיטות חדשניות לחיזוי מגמות אופנה מנקודת מבטם של מעצבים, כלכלנים ומהנדסים.

· סוגיות של ניהול קניין רוחני באופנה וחידושי החקיקה באיחוד האירופי.

· ניהול שרשראות אספקה באופנה.

· כלי תוכנה חדשניים לעיצוב אופנה.

בין המרצים בכנס:

· פרופ' וורן ג'ספר – פרופ' ג'ספר מ- North Carolina State University (ארה"ב) הוא מומחה עולמי לטכנולוגיות ייצור צבע ולצביעה בתעשיית הטקסטיל. במחקריו הוא ממזג בין ההיבטים העיצוביים של הכנת ובחירת צבעים לטקסטיל ואופנה לבין היבטי אחידות, גוון ואיכות בתהליכי ייצורם. פרופ' ג'ספר יחלוק את ניסיונו עתיר השנים על הממשק שבין הנדסה ועיצוב בתעשיות הטקסטיל והאופנה. פרופ' ג'ספר מתארח בשנקר כמרצה אורח בתוכנית Fulbright.

· דר' ניקולה מטאוצ'י – דר' מטאוצ'י מ-Polytechnic University Marche (איטליה) הוא כלכלן העוסק בהשפעת דיני הקניין הרוחני על פיתוח תעשיות יצירתיות, ובכללן אופנה. הוא ירצה בנושא ההתפתחויות האחרונות בחקיקת האיחוד האירופי והשפעתן על ענף האופנה.

· דר' קיארה קולומבי – דר' קולומבי היא חברת סגל המחלקה לעיצוב אופנה ב-Politechnico di Milano (איטליה) וחוקרת בתחום חיזוי מגמות אופנה. מתודולוגיות חיזוי המגמות הצרכניות שפיתחה דר' קולומבי מיושמות על ידי מותגי אופנה איטלקיים מובילים ולאחרונה אף אומצו ע"י חברת סמסונג.

· דר' אלעד הריסון – דר' הריסון הוא ראש המחלקה להנדסת תעשייה וניהול בשנקר. בעבודתו הוא חוקר תהליכי חיזוי מגמות אופנה, המבוססים כיום בעיקר על תובנותיהם של מעצבים, ומנסה להעשירם בכלים מתחומי ההנדסה והכלכלה המשקפים תמורות חברתיות ותרבותיות שעשויות להשפיע על טעמם של צרכנים בטווח הקצר והארוך. מבחינה זו, יש לראות את הרצאתו כמשלימה את הרצאתה של דר' קולומבי המביאה כלים מתקדמים לחיזוי מגמות אופנה הנגזרים מעולם העיצוב.

· בראדלי קווין – מר קווין הוא מנהל תחום Fashion Futures בחברת Stylus הבריטית ועוסק בחיזוי מגמות ארוכות טווח בענפי האופנה, העיצוב והטקסטיל. הוא מחברם של הספרים Fashion Futures ו-Textile Futures העוסקים בהיבטים של חומרים, עיצובים ושיטות ייצור בעלי השפעה משמעותית על התפתחות עתידית של עולם האופנה.

· דר' אורית רפאלי – דר' רפאלי היא חוקרת באוניברסיטת בן גוריון. מחקרה עוסק בניהול שרשראות האספקה של מוצרי אופנה בתהליכי ייצור והפצה ובשיפורן. הרצאתה תציג כלי סימולציה מתקדמים להדמיית תהליכים המבוססים על ניתוח שרשרת האספקה של יצרן אופנה אוסטרי.

לאתר הכנס, הכולל את התוכנית המלאה: http://fashiontech2.weebly.com/

ההרשמה לכנס היא ללא עלות, אך יש להירשם מראש ב: http://fashiontech2.weebly.com/

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

יונ 13, 2019

מתקשים במקצועות אנגלית ומתמטיקה? מרכזי לימוד מטיק- הצלחה אישית לכל תלמיד

כמעט כל הורה עם ילדים בחטיבת הביניים והתיכון, מכיר את הקשיים בהם נתקלים התלמידים כתוצאה…
אפר 01, 2019

מיהו אגרונום ומהם תחומי העיסוק שלו

החקלאות מציעה אופציות שונות לצורך ייצור מזון, שימור מזון ושיפור מזון. מעבר לכך, החקלאות…
מרס 17, 2019

קורס גרפיקאים

היום גם מי שלא ראה את עצמו בעבר לומד, יכול לעשות את זה. כל מה שצריך הוא כוח רצון…
מרס 17, 2019

קורס בניית אתרים

העולם סביבנו עבר שינוי משמעותי בשנים האחרונות, שינוי שאפשר לשייך בעיקר לפריצת האינטרנט…
מרס 05, 2019

עיצוב גרפי קורסים

העולם המודרני מציע לנו אין סוף קורסים, קורסים בתחומים שונים מהם פיזיים ומהם וירטואליים.…