כלים

מהלכיו האחרונים של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לשריון מקומות ברשימת הליכוד לכנסת העלול לפגוע בסיכוייהם של חברי ליכוד אחרים להשתלב ברשימה לכנסת, אינם מונעים קריאות גם בליכוד לשריין את אהוד ברק. חבר מרכז הליכוד, יואב בלום, קורא לראש הממשלה לשריין את אהוד ברק לתפקיד שר הביטחון. לדעת בלום, כשמדובר בטובת ישראל, אהוד ברק הוא האדם הנכון ביותר לתפקיד, מה גם שמהלך כזה ימנע סחר-מכר פוליטי לאחר הבחירות הבאות

יואב-בלום (צילום:אלון פורת)התייצבותו של מר נתניהו מול חברי סיעת הליכוד לפני מספר שבועות וההצהרה "בהן צדק אין בכוונתי לשריין את אהוד ברק...", נכונה אולי מבחינתו ברמה המפלגתית אך מצערת מאוד במישור הלאומי.  מהלכיו האחרונים של נתניהו לבצע שיריון ברשימת הליכוד נכונים ובלבד שאהוד ברק יהיה משוריין לתפקיד שר הבטחון.

על מר נתניהו להיישיר מבט אל חברי סיעתו, מתפקדי הליכוד וכלל עם ישראל ולומר ביושר את האמת הפשוטה הבאה: "חברים, אני חונכתי משחר ילדותי כי טובת המדינה עומדת מעל כל אינטרס מפלגתי כזה או אחר .(או כפי שקרא לזאת זאב ז'בוטינסקי "עקרון הממלכתיות" י.ב) אהוד ברק משמש בתפקיד שר הבטחון, כך צריך לומר נתניהו, הואיל והוא האדם המתאים ביותר לתפקיד זה אל מול הסכנות הרבות והאתגרים הבטחוניים שעוד נכונו לנו, ומשום היותו המתאים ביותר, מיניתי אותו לתפקיד זה". בעת שמי בסיעת הליכוד הרואה עצמו מועמד לתפקיד יזוע באי נחת בכסאו, יכול נתניהו להוסיף ולומר: "ידידיי, אך לא מזמן מינה ראש ממשלה בישראל לתפקיד שר בטחון אדם שבעליל היה בלתי מתאים לתפקיד זה.....ועל תוצאות מינוי אומלל זה אינני רואה צורך להרחיב.בטחון ישראל איננו שקול מפלגתי אצלי", כך יאמר נתניהו.

וכאן תבוא ההפתעה הגדולה בדבריו "הירגעו ידידיי", יאמר נתניהו, "אף כורסא מרופדת מכורסאות חברי הכנסת בהן הינכם חושקים כל כך לא תיתפס על ידי ברק. אתם יכולים להרגע. אולם, אני מודיע בזאת לכם ולעם ישראל כי גם בממשלה הבאה שאקים אמנה לתפקיד שר הבטחון את אהוד ברק (אשר איננו צריך על פי החוק להיות חבר כנסת לצורך כך. י.ב) הואיל ואינני רואה בסביבתי אדם המתאים יותר לתפקיד זה."כך יסיים נתניהו את דבריו לחברי סיעתו.

למעט ההלם הקצר בו יוכו חברי סיעת הליכוד מאמירה אחראית ומנהיגותית זו של מר נתניהו, לא ירעדו אמות הסיפים. לא בנתניה ולא בדימונה, לא בחיפה ולא בבאר שבע. לא תהיינה הפגנות מחאה. וכולנו נוכל לישון קצת יותר בשקט וברוגע מן הידיעה כי בתיק הבטחון זה העוסק בחיינו ממש, לא יתקיים סחר-מכר פוליטי לאחר הבחירות הבאות.

אגב, גם מבחינה פוליטית אמירה כזו טובה למר נתניהו כי היא תפסיק את מסע הלחצים והבחש המפלגתי בנושא וכמו כן תאותת ליריביו בליכוד כי הוא, נתניהו, בעל הבית במפלגתו.

הכותב הוא יואב בלום, חבר מרכז הליכוד