בצל הסערה שמחוללת הכוונה להריסת מאחזים בלתי חוקיים כינסה היום סיעת האיחוד הלאומי מסיבת עיתונאים בה הגיבו חברי הכנסת לדבריו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שאמר "אפשר להיות נאמן לארץ ישראל ולכבד את החוק". ח"כ אריה אלדד: "נתניהו הולך על חבל דק"

ח"כ יעקב כ"ץ ( כצל'ה): "כינסנו ישיבה מיוחדת זו במיוחד אחרי הודעת ראש הממשלה בישיבת סיעתו בה חזר והודיע שהתוכנית של הממשלה הינה להודיע דרך הפרקליטות בבג"ץ על המשך הרס מאות ובעתיד גם אלפי בתים ועקירת אנשים ממקומותיהם.

אנחנו רוצים להודיע כאן כי מדובר בהודעה חמורה ביותר. כמי שנבחר למשול בעם ישראל הוא יכול היה כמנהיג לקבל החלטה ולפתור זאת. עבור בתים לא חוקיים בנגב ובגליל הוא פועל על מנת למצוא פתרונות, אבל לצערנו כלפי היהודים ביהודה ושומרון הוא נוהג איפה ואיפה וכעת אחרי ההקפאה הוא מתחיל בהריסה.

בליכוד ישנם אנשים רבים וכפי שראינו היום גם רב סיעת הליכוד במפגש עם הרבנים התומכים במתיישבים ומתנגדים לחורבן. הדברים ברורים ואנו קוראים להם להודיע לראש הממשלה לא לתת יד להרס הבתים כפי שנהגו בגוש קטיף. יש פתרונות שראש הממשלה צריך לקבל. זה בכוחו ולא מדובר בבעיה משפטית. אם רק ירצה הוא ידע לקבל את ההחלטה."

ח"כ אורי אריאל: "המציאות בה מדברים על הרס יישובים בממשלה בראשות נתניהו היא בלתי אנושית ולא מתקבלת על הדעת. מדובר בבעיה פוליטית מנהיגותית של נתניהו ועליו לקבל החלטה שהעניין צריך להיפתר. אנחנו הגשנו כבר מספר הצעות שניתן לבחון ואף ליישם. אם ראש הממשלה יחליט להמשיך בקו הנוכחי אנו עלולים להיכנס למערבולת פוליטית שראש הממשלה עצמו לא יעמוד בה"

ח"כ אריה אלדד: "עד היום ממשלת נתניהו הרסה יותר מממשלת אולמרט ובכוונתה להרוס יותר ממה שעשו ממשלות קודמות. נתניהו הולך על חבל דק. הוא לא קם בבוקר וחושב כיצד להרוס יישוב, אך גם אינו קם וחושב כיצד להציל. הוא שווה נפש להתיישבות. נתניהו מגלגל עיניים ומציע ועדה מעין משפטית. תבחנו את ההרכב שלה ואת כתב המינוי ותגלו שזה מצג שווא וכסות עיניים.

רק לפני מספר שבועות ביטלו יותר מאלף פסקי דין לשחרור רוצחים, הממשלה הגנה על ההחלטה בבית המשפט בטענת "החלטה מדינית". אם הממשלה עושה זאת בשחרור אלפי רוצחים היא יכולה לטעון זאת גם בעניין ההתיישבות, אבל ראש הממשלה החליט לבצע הריסה.

בשם סיעת האיחוד הלאומי ואנשי ההתיישבות אני מודיע לך ראש הממשלה- לא תהיה לך ממשלה אם תהרוס את היישובים הללו. הוועדה שהוא ממנה באה לתת גיבוי להרוס. אנו נקרא לכל נאמני ארץ ישראל לא לשתף פעולה עם המהלך הזה ולשרטט קווים ברורים ולומר לנתניהו – עד כאן חצית את הגבול".

ח"כ מיכאל בן ארי: "אני רואה בפעולה של נתניהו סנונית ראשונה של מי שמתכוון להחריב את ההתיישבות ולא מסתיר את זה. ההרס הוא פשוט תרגול על יישובים קטנים. בנגב ובגליל ישנם וועדות שיודעות לעשות הסדרה לאלפי הבתים הבלתי חוקיים. היישובים הללו כשרים למהדרין ולא צריכים הסדרה מאף אחד. אנשי הפרקליטות וטליה ששון בראשם הם אלו שפסלו אותם והם פעלו לא חוקית. המגמה של נתניהו הייתה צריכה לתקן את זה אבל הוא בחר בדרך אחרת.

אני קורא לסער, ארדן, חוטובלי וחבריהם לגלות את פניהם ולהחליט מהי עמדתם".

בנוסף לחברי הכנסת נכחו: ראש מועצת שומרון-גרשון מסיקה, ראש מועצת בנימין- אבי רואה.