בעקבות המצב הביטחוני בעיר אשקלון הגיעו שרים וחברי כנסת לחזק את ידו של ראש העיר אשקלון בני וקנין ואת ידי התושבים. יו"ר האופוזיציה ציפי לבני והשר מתן וילנאי – השר להגנת העורף, הגיעו הבוקר,  במסגרת סבב ביקורים בערי הדרום שספגו ירי  טילים בשבוע האחרון במסגרת ההסלמה בדרום, ללשכתו של ראש העיר לחזק את ידו

ראש העיר בני וקנין הודה להם על כך שבאו גם לאשקלון לחזק את התושבים, וסקר בפניהם את עבודת העירייה בזמן חירום והמענה לתושבי העיר.

בני וקנין אמר כי "מהיום הראשון לסבב הוריתי לפתוח את כל המקלטים בעיר. המדינה צריכה לעשות הכל למנוע את ירי הטילים לעבר ערי הדרום ולהפסיק את הסבבים, כפי שהם קוראים להם. אני אישית לא אוהב את המושג סבבים, אני מקווה שיותר לא יהיו לנו סבבים כאלו. מיליון אנשים כל הזמן במלחמה וחרדות."

"התושבים נתנו ונותנים כל הזמן גיבוי לממשלה לעשות הכל במטרה להפסיק את איום הירי לעבר אשקלון" אמר וקנין "יש לנו חוסן חזק ועל הממשלה להפעיל את כל הפתרונות הצבאיים, לעלות את סף ההרתעה שלנו, ולגרום להם לא לירות טילים לעבר ישראל."

"בסבב באוקטובר לנו הייתה אבדה של אדם, למזלנו בסבב הזה לא היו לנו הרוגים ולא פצועים הודות למערכת כיפת ברזל, אבל בכל סבב מי שנפגע בעיקר זה התושבים עצמם שנשארים עם החרדות ובעלי עסקים שמפסידים מילוני שקלים בכל סבב. ועד שאנחנו מצליחים לחזור לשגרה מלאה מתחיל סבב חדש ששובר לנו את השגרה בעיקר שהעיר אשקלון נמצאת בתנופה אדירה".

במפגש נכחו ממלא מקום ראש העיר שלמה כהן קצין הביטחון העירוני יוסי גרינפלד מנכל העירייה ואנשי מערך החירום העירוני ואנשי פיקוד העורף.