בראיון ל"מהדורה המרכזית" בהגשת מרדכי לביא ברדיו קול חי, אריה דרעי מסביר את דברי הרב עובדיה יוסף לפני שלושה שבועות, נגד הפלשתינים ונגד מנהיגם אבו מאזן, ואומר כי הצער על הקפאת הבניה ביו"ש ובירושלים בפרט היא שהביאה אותו לאחל להם מוות ומכת דבר

מנהיג ש"ס לשעבר ,אריה דרעי העניק ראיון מיוחד לרדיו קול חי לרגל יום הולדתו התשעים של הרב עובדיה יוסף. כאשר נשאל לפשר התבטאויותיו מעוררות הסערה הסביר דרעי כי: "הרב בעל רגש גדול מאוד. כשהוא כואב לו משהו, כשהוא זועק משהו, הוא מוציא את זה החוצה. בזה הוא מרגיע את הצורה של הכאב שלו - ע"י שהוא מדבר על פלוני או על אלמוני בצורה קשה, כדי להראות את הכאב, מה שהוא עשה הדבר הזה.

"למשל, דוגמה עם אבו מאזן עכשיו, הדבר הזה שכולם... אני יודע מאיפה זה נובע, הדבר הזה - הכאב הנורא על ההקפאה, שבירושלים לא בונים אף דירה אחת והוא רואה את כל המצוקה של האברכים ושל הציבור שאין להם איפה לגור והמצוקה הזאת מגיעה אליו והוא כואב לו ולכן את הכאב הזה הוא הביע מה שהביע. הרב אין לו חלילה וחס שום עניין להתגרות באומות העולם. הרב רוצה להתגרות בגויים? כל הדרך שלו כל החיים הייתה ללכת בדרכי שלום ולנסות לפייס ולא להתגרות".