בנמל בים התיכון, שמיקומו נשמר בסוד, מחכה כלי שיט קטן מחכה למשימה מיוחדת - הפלגת סיוע של ארגוני השמאל היהודי באירופה לחופי עזה. מארגני המשט אומרים כי כדי למנוע חבלה בספינה, יפורסמו תאריך ההפלגה המדויק ונמל המוצא רק זמן קצר לפני שתצא הספינה לדרכה

בניגוד לספינות אחרות היוצאות לעזה, מדובר כאן בספינה המאורגנת בידי ארגוני שלום יהודיים כגון "הקול היהודי למען שלום במזרח התיכון" בגרמניה, "יהודים למען צדק לפלסטינים" בבריטניה ורשת התיאום של ארגני השלום היהודיים באירופה. אנשי "הקול היהודי לשלום" מצפים ממנהיגי ישראל והעולם להבטיח לספינה הקטנה שהם שולחים מעבר בלתי מופרע אל חופי עזה, כדי שתוכל לסייע ליצירת גשר לשלום.

"מטרתנו היא לשים קץ למצור על עזה, שמהווה ענישה קולקטיבית בלתי חוקית של האוכלוסייה האזרחית כולה. הספינה שלנו קטנה, ולכן הסיוע שוכל להביא לתושבי עזה הוא סמלי בלבד. אנחנו לוקחים תיקי בית ספר מלאים בציוד לימוד שנתרמו בידי ילדים בבתי ספר בגרמניה, כלי נגינה וכלי ציור. למען השירותים הרפואיים בעזה נביא תרופות וציוד רפואי חיוני התופש נפח קטן, ולמען דייגי עזה נביא רשתות דייגים. בהכנת המסע אנו נמצאים בקשר שוטף עם שירותי החינוך, הבריאות ובריאות הנפש בעזה.

בהחלטתה לתקוף את המשט לעזה, ישראל הראתה לעולם פנים אלימות ומכוערות. אבל אני יודעת שיש הרבה ישראלים אשר פועלים בחמלה ובאומץ למען שלום צודק. את הספינה שלנו ילוו שדרים מרשתות טלוויזיה מרכזיות, שיסקרו את כל מהלכו. על ידי המשט שלנו אנחנו ניתן למדינת ישראל הזדמנות מצוינת להראות לעולם כי יש דרך אחרת - דרך של אומץ ולא פחד, דרך של תקווה ולא של שנאה'', אומרת אדית לוץ, אחת מהמארגנים והנוסעים המיועדים של "הספינה היהודית".