ארגון נשי חירות בישראל החליט להציב קופות של קרן קיימת לישראל בכיתות הבוגרים ה- 27 מעונות היום הפזורים ברחבי הארץ. יעל שמרגד, מנכ"ל ארגון נשי חירות בישראל: "החלטנו להציב את קופות קק"ל במעונות שלנו על מנת להגביר את המודעות ולהשריש בילדים את החשיבות שבתרומה לשימור הטבע ולשיקום היערות בארץ"

כלים

גם בית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה נרתם לסייע למועצה האזורית חוף הכרמל. בית הספר הציע את שירותי אנשי הסגל שעוסקים בטיפול בהתנדבות ונענה בחיוב.

הבוקר כבר נפגשו חמישה מחברי הסגל של בית הספר לעבודה סוציאלית עם הגורמים המקצועיים במועצה האזורית חוף הכרמל והצטרפו לישיבת תדרוך של הלשכה לשירותים חברתיים והשירות הפסיכולוגי. הם חולקו לצוותי העבודה של הרשות ויטפלו בליווי ותמיכה לתושבים שפונו מבתיהם וזקוקים לעזרה.

"בית הספר לעבודה סוציאלית מאמין כי מתן שירות לקהילה שנמצאת במצבי חירום וטראומה היא חלק מהמחויבות שלו ויש לנו את אנשי המקצוע שמוכשרים לכך", אמר פרופ' פייסל עזאיזה, ראש בית הספר. נשיא האוניברסיטה פרופ' אהרון בן -זאב הוסיף כי אוניברסיטה חיפה תסייע בכל תחומי המחקר, הסיוע והטיפול שפועלים ברשותה.

בעקבות אסון הכרמל התארחו בסוף השבוע שעבר שבע משפחות מטירת הכרמל במלון חוף עכו. במסגרת היערכות עיריית עכו לקליטת משפחות מפונות בעיר הגיעו למלון שני עובדים סוציאליים ממינהל הרווחה בעירייה שסייעו באספקת צרכיהם המיוחדים. המשפחות, כך מתברר נזקקו לבגדים חלופיים, מזון לתינוקות, טיטולים ותרופות.

ד"ר דב לרנר, מנהל השירות הווטרינרי העירוני, שהינו גם רופא (הומני) במקצועו הוזעק למקום, ולאחר בדיקה רפואית שערך, רשם מרשמים רפואיים לאלו שנזקקו לתרופות. עובדי העירייה שנכחו במקום מיהרו לרכוש את התרופות ולספקם.

בהמשך דאגו עובדי העירייה המסורים לערוך למשפחות סיור רגלי ברחבי העיר במטרה להפיג את המתח סביב האירוע הקשה.

בעקבות האסון הנחה ראש העיר עכו שמעון לנקרי את צוותי העירייה להיערך לקליטת משפחות בעיר. במסגרת ההיערכות נערך מיפוי מקומות שעשויים לשמש מוקדי קליטה למפונים כדוגמת מתקן הנופש לשעבר לחיילי צה"ל, מעונות הסטודנטים במכללת גליל מערבי, דירות פנויות במתחם עמותת איילים בעיר העתיקה, בניין ישיבת ההסדר ובתי תושבים. כמו כן, הונחה המוקד העירוני לקבל את פרטי המשפחות המעוניינות להתארח בעיר.