אלפי בני אדם צפויים להשתתף בתהלוכה ועצרת לציון 43 שנים לכיבוש שתתקיים הערב בתל אביב. בין משתתפי העצרת יהיו ח"כ מוחמד ברכה וח"כ דב חנין. העצרת נערכת ביוזמת חד"ש, מרצ, שלום עכשיו, רופאים לזכויות אדם וארגוני שלום נוספים. משתתפי העצרת יקראו לציבור "לחזור לשפיות ולהציל את החברה הישראלית. אל מול אובדן הדרך של מדיניות הממשלה, ילחתור שוב להשגת פתרון שתי מדינות לשני עמים ושתי בירות בירושלים."

ח"כ מחמד ברכה, יו"ר חד"ש, אמר כי: "הביקורת על הקיפאון המדיני, על העמקת הכיבוש ועל ההכנות למלחמה מתרחבת בישראל אל מעגלים הולכים וגדלים שמאסו בדרכם של ברק, ליברמן ונתניהו. למול הסכנה הפאשיסטית המאיימת על החברה הישראלית אנחנו הולכים להפגנה הזו בראש מורם. אנחנו לא ניתן לימין המטורף לדחוק את השמאל ואת האוכלוסייה הערבית לבידוד פוליטי. המאבק היהודי-ערבי נגד הכיבוש, הדיכוי והמצור ינצח. יחי המאבק המשותף למען השלום".

ח"כ ד"ר דב חנין (חד"ש), קרא לציבור להצטרף להפגנה היום ואמר כי: "ישראל נמצאת על פרשת דרכים. ממשלת נתניהו – ברק מסרבת להעלות על דרך השלום ומובילה להתדרדרות מסוכנת. אותם אנשים ששלחו חיילים להשתלט על הספינות באמצע הלילה הם העלולים לשלוח את ישראל ל מלחמה חדשה ונוראה. מול מדיניות הסירוב וההתנחלויות, מול הגל העכור המאיים על המרחב הדמוקרטי, אנחנו חייבים להתייצב מאוחדים, יהודים וערבים. צריך להקים חזית רחבה להצלת החברה הישראלית והאזור כולו מהסכנות הקשות. ההפגנה הערב היא צעד חשוב בכיוון הקמתה של חזית כזו."