ח"כ איתן כבל שהעביר את המסמכים מבן משפחתו של הרב עובדיה יוסף למבקר המדינה סיפר בראיון למהדורה המרכזית של רדיו 'קול חי' עם נועם זיגמן כי "הם יצאו מנקודת הנחה שאני לא אהסס, ולא אפחד ואני אטפל בדברים כמו שצריך שהם יהיו מטופלים. החשש גם היה שאני אעביר את זה למי שלא צריך לקבל את זה, אולי להעביר את זה לאנשים מבית הרב או לעשות בזה שימוש נלוז."

לשאלת המראיין נועם זיגמן האם עלה בדעתו של כבל לפנות אל הרב עובדיה ולשאול אותו מה עליו לעשות עם המסמך, אמר כבל "זה הדבר האחרון שהייתי עושה כי אני לא רוצה להיכנס לסבך היחסים בתוך המשפחה. יש מי שכבר עוסק בכך וכבר כתב על כך, אני לא רוצה להיות חלק מזה. אלא שהביאו לי את המסמכים יכלו בעצמם לפנות אם הם חשבו שאפשר לקבל את זה משם"

עוד הוסיף כבל כי "היום יש מי ששולט ומנהל את העניינים ביד רמה בבית הרב והסיכוי שיהיה קשב אליהם הוא קלוש, זה שידעתי שיש לי חומר נפץ זה ראיתי מיד, אין שום ספק שמדובר בחומר נפץ אבל אני איש ציבור זה לא תפקידי לברור ולומר אוקיי זה חומר נפץ אני אמרח את זה, ויותר מאשר בתחושתי אין לי שום ספק שמרן אין לו שום קשר לעניין הזה. ובשורה התחתונה אני יכול לומר לך המאבק הוא בשני נושאים שאנחנו מכירים אותם, כסף וכנראה כסף גדול וכבוד, והשילוב של שני הדברים האלה הוא שילוב קטלני. זה כבר אצל מבקר המדינה, ואיך מבקר המדינה אמר לי? "אתה מבין שעלולים להיות כאן היבטים פליליים?" והבעיה היא שלהם לא שלי"