כך מתגרשים עברייני הצמרת. בסוף שנות ה-90 התגרש זוג מדרום הארץ. הבעל, עבריין מורשע וידוע אשר היו ברשותו רשת בתי הימורים, בתי זונות וחנויות, והאישה, זבנית ברשת חנויות, המרוויחה שכר מינימום. לכשהתגרשו חתמו בני הזוג על הסכם מזונות שעמד על סך של 500₪ לחודש, עבור שלושת ילדיהם הקטינים (כשאחד מהם עוד היה תינוק) הסכם עליו חתמה האישה חתמה תחת איומים.

כלים

תמורת המזונות הנמוכים "הורשתה" האישה להמשיך ולגור בדירתם המשותפת (כמובן שבבעלות הבעל היו מספר דירות נוספות). רבים מהמקורבים לפרשה תוהים עד היום, כיצד ומדוע אישר בית הדין הרבני מזונות בערך של 500 ₪ לילד לחודש, כאשר החוק קבע רף מינימום למזונות, בערך של 1,150₪ עבור כל ילד, לא כולל דמי דיור וחינוך. התמיהות גברו לאור הודאתו של הבעל בפני רשויות החוק כי הונו מקיף מאות אלפי דולרים.

לאחר הגירושין התחתן הגבר עם אישה נוספת, נערת ליווי נוצרייה, אך הסתיר זאת ממשפחתו. אשתו החדשה חיה על חשבונו ברמת חיים גבוהה מאוד(רכב יוקרה, קניות בחנויות היוקרה בכיכר המדינה ולימודים), בעוד ילדיו סובלים חרפת רעב.

לפני מספר שנים, בכדי להוציא מרשות אשתו לשעבר את הדירה המשותפת, שונה ההסכם בין הצדדים ביוזמת הבעל כך שישלם מזונות של 1,000$ לחודש,. החוזה נחתם בתיווך אדם שהתחזה לעו"ד בפני האשה.

מאז נחתמו ההסכמים, הן הראשון והן השני, לא שילם העבריין ולו שקל אחד לרשות גרושתו או ילדיו, עד לתחילת פעילותו של עורך דינה של הגרושה, ד"ר רן מובשוביץ בתיק, בשנת 2006.

בכל השנים שעברו סבלו הגרושה וילדיה את נחת זרועו של הגרוש, ניבולי פה ואיומים על חייהם.

בתביעה שהגישה האישה, על ידי עו"ד ד"ר רן מובשוביץ נתבקש הבעל לשלם, בהתאם לחוק, את כל חובותיו, רטרואקטיבית, בסך העולה על-400,000₪.

רק מאז הגיש עו"ד מובשוביץ את התביעה בשם האישה והילדים החל הגבר לשלם חובותיו (בעצת עורך דינו).

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS