סגן שר החוץ, דני אילון, שהשתתף היום בשבתרבות בפתח תקווה, התייחס למו"מ עם הפלסטינים ואמר כי: "מכיוון שכרגע לא נראה כי ניתן להגיע להסכמה בנוגע לסוגיית הליבה אני קורא לפלסטינים לשקול לעבור לשיחות על הסכם ביניים ארוך טווח שישרת את האינטרסים של שני העמים. "

"גישת הפלסטינים של הסכם או הסלמה היא גישה הרסנית שיכולה לערער את יציבות האזור" הוסיף אילון .

באירוע "שבת תרבות" בבית "יד לבנים" ברמת השרון אמר היום ח"כ ישראל חסון (קדימה), לשעבר ס' ראש השב"כ וחבר צוות המשא ומתן המדיני עם הפלסטינים בעבר כי "מי שמעריך שלא יהיה הסדר שלום, לפחות שלא יצהיר על כך בריש גלי. זוהי טיפשות נטולת כל תבונה מדינית. מי שנוהג כך, מעוניין ברווח פוליטי ולא בטובת הכלל. יש משא ומתן עם הפלסטינים. הוא אמנם קשה, אבל שני הצדדים רוצים בהמשכו משום שיש להם אינטרסים משותפים".

בנוגע להקפאת הבנייה בהתנחלויות אמר ח"כ חסון כי "ההקפאה מלכתחילה הייתה טעות כתוצאה מיהירות. היא הייתה מתוחמת בזמן ומישהו חשב שהתקופה הזו לא תעבור. היא עברה והלחצים הבינלאומיים החלו. לפיכך, אני סבור שבלית ברירה, עתה יש להיענות ללחצי הממשל האמריקאי ולהקפיא את הבנייה אך בשום אופן לא לתחום אותה בזמן, אלא להתנות אותה בהתקדמות המשא ומתן המדיני עם הפלסטינים".

ח"כ חסון הוסיף כי "ביבי עשה טעות קריטית כשלא הרכיב ממשלה מהליכוד, קדימה והעבודה והעדיף ממשלה שמבוססת על מפלגות הימין ומפלגות חרדיות שראייתן, לצערי, היא לא תמיד ממלכתית אלא מונעת מאינטרסים מפלגתיים ופוליטיים צרים".

בנוגע לסערת "חוק האברכים" ציין ח"כ חסון כי "הרמב"ם שהיה רופא ורב גדול אמר שאין לעשות מהתורה פרנסה. לאן אלי ישי ומשה גפני רוצים לקחת אותנו?".

ח"כ חסון, מיוזמי חוק "שי דרומי", נשאל לגבי אי-אכיפת הריבונות והחוק באזור הנגב ואמר "למה ללכת רחוק? בגיא בן הינום, לב לבה של מדינת ישראל ובירתה ירושלים, 100 מ' מהכותל, מציבה המשטרה מחסומים ולא מאפשרת לרכבים של יהודים לעבור, אלא רק לנהגים ערבים וזאת בשל זריקות אבנים, הפרות סדר והתפרעויות של קומץ קיצוניים".

ח"כ חסון, שהיה חבר בצוות המשא ומתן לשחרור החייל החטוף גלעד שליט, אמר כי "אם מדינת ישראל לא יכולה לשנות את המשוואה וליצור איום ממשי על חוטפיו ועל מנהיגי החמאס שאחראים באופן ישיר ואין אפשרות להפעיל מודיעין ולאתר את המקום בו הוא מוחזק, יש לשלם את המחיר ולשחרר את הילד בעיסקה"