כלים

נשיא לשכת המסחר תל אביב והמרכז, עו"ד אוריאל לין, המשמש גם כנשיא איגוד לשכות המסחר, ויו"ר הסתדרות העובדים הלאומית, יואב שמחי, חתמו הבוקר (6.2.11) על הסכם קיבוצי להעלאת שכר המינימום בענפי המסחר והשירותים במשק.

במסגרת ההסכם, שכר המינימום, שעומד על 3,850 ₪, יועלה בשתי פעימות. הפעימה הראשונה תתבצע בחודש יולי 2011 ותעמוד על 250 ₪, כאשר שכר המינימום יעלה לרמה של 4,100 ₪. הפעימה השנייה בגובה של 200 ₪ תתבצע בחודש אוקטובר 2012, כאשר שכר המינימום יעלה לרמה של 4,300 ₪.

ההסכם יחול על  315,000 העסקים הכלולים במגזר המסחר והשירותים, המהווים 70% מכלל העסקים בישראל והמעסיקים 1,375,000 עובדים.

הוא ייכנס לתוקף עם הוצאת צו הרחבה ע"י שר התמ"ת, המחיל את הוראות ההסכם על כל העובדים והמעסיקים בישראל, במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי.

יו"ר הסתדרות העובדים הלאומית, יואב שמחי אמר היום: "שחיקת השכר במשק הנמשכת  כבר שלוש שנים ופוגעת במעמד הפועלים בישראל ובנוסף, העובדה כי כנסת ישראל לא הייתה קשובה לרחשי ציבור הפועלים בשנים האחרונות, מחייבות צעד ממשי של ארגוני העובדים וארגוני המעסיקים – העלאת שכר המינימום הינו הצעד המתבקש. ההסתדרות הלאומית ולשכת המסחר תל אביב והמרכז יפעלו יחד אל מול 120 חברי הכנסת להבטחת המהלך."

נשיא לשכת המסחר תל אביב והמרכז, עו"ד אוריאל לין, אמר היום: "לאור החתימה על הסכם זה, אנו מצפים כי משרד התמ"ת יוציא בדחיפות צו הרחבה על כלל המשק, מבלי לצפות לשינויי חקיקה בנושא. אין אנו יכולים יותר להתעלם מהפערים החברתיים בישראל. תהיה זו אטימות ואפילו טמטום שלא להבין שיש לעשות מעשה. ההסכם שנחתם בזמנו בין לשכת התאום לבין ההסתדרות הכללית הוא צעד בכיוון הנכון. לעובד מגיעה תוספת שכר הוגנת. העובד לא צריך להזדקק לתמיכות סעד בלבוש של מס הכנסה שלילי. זוהי פגיעה בכבודו. "

לדברי לין, "העלאת שכר המינימום היא הדרך לעודד את תרבות העבודה בישראל. העלאה שכר המינימום תקל על גיוס עובדים, תסייע לצמצם את האבטלה במשק, תעניק דחיפה נוספת לפעילות המגזר העסקי ותשפר את יכולת העסקים לצמוח."

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS