מנהיגי מחאת האוהלים וצוותי המומחים למען צדק חברתי הגיבו לדוח טרכטנברג והציגו את עיקרי ההמלצות של הצוותים: " רק תקציב חברתי חדש יוביל לצדק חברתי אמיתי. הצגנו היום לציבור חזון מעשי שיכול להביא לשינוי כבר בשנת 2012". ב- 29 לאוקטובר תתקיים הפגנת ענק נוספת

דפני ליף: "ראש הממשלה, יש לך חודש להודיע על פתרונות אמיתיים ורציניים. ב- 29 לאוקטובר, רגע לפני חזרתה של הכנסת מהפגרה, תתקיים הפגנת ענק נוספת."

דפני ליף: " אנו קוראים לכולם להתאחד ולהצטרף אלינו למאבק לתקציב חברתי חדש לשנת 2012. לא נכנע לספינים, לא תצליחו לשטות בנו כמו ששיטיתם בנו עד היום. צוותי המומחים הוכיחו היום שיש דרך אחרת שהיא גם צודקת וגם מעשית.

את השינוי ניתן להביא כבר היום- לא בצורה של ועדות שמשמרות את המצב הקיים אלא דרך תקציב חברתי שיבטיח סדר עדיפויות לאומי חדשי. ראש הממשלה, יש לך חודש להודיע על פתרונות אמיתיים ורציניים. ב- 29 לאוקטובר, רגע לפני שובה של הכנסת מפגרה, נצא לרחובות במלוא הכוח. השנה מחזירים את המדינה לידיים שלנו. "

פרופסור יוסי יונה: " הדוחות של צוותי המומחים כוללים שורת המלצות מעשיות הקוראות לשובה של המדינה ולשיקומו של המגזר הציבורי שהפך בעשרות השנים האחרונות לגוף מצומק ומדולל אברים.

אנו קוראים לשינוי כיוון: יש לבטל את "כלל ההוצאה" הקובע מתווה יורד למשקלה של המדינה בתוצר ולאמץ במקומו מתווה המחייב גידול הדרגתי בהקצאה של תקציבי הממשלה לשירותים חברתיים, כפי שמקובל במדינות מפותחות. המלצה זו מחייבת את פתיחת תקציב 2012.

כמו כן אנו קוראים לביטולו של חוק ההסדרים המהווה הן מנגנון בלתי דמוקרטי בעליל והן סד בירוקראטי המחבל באופן שיטתי ביוזמות חוק חברתיות: ראו חוק חינוך לגיל הרך וחוק הדיור הציבורי."