דיני עבודה עוסקים בהסדרה המשפטית של יחסי העבודה בין העובד למעביד בתחום המשפטי, על מנת לכונן מערכת חוקים מוסדרת, הוגנת ומקיפה הנוגעת הן לחובותיו וזכויותיו של העובד והן של המעביד. במדינת ישראל קיים גוף ייחודי וערכאה נפרדת המתמחה בתחום דיני העבודה – בתי הדין לעבודה. מהו תפקידו של עורך הדין בתחום זה ומה נדרש ממנו? מהם תחומי ההתמחות השונים בתוך דיני העבודה?

קרא עוד...

הביטוי השגור בציבור - הוצאת דיבה קרוי בלשון החוק פרסום לשון הרע. שתי דרישות אלו -     "פרסום", ו"לשון הרע" - מגולמות בחוק איסור לשון הרע, תשכ"ה-1965, ומהוות את שני התנאים לקיומה של עילת תביעה. כדי להבין את הסיטואציות בהן מתקיימת הוצאת דיבה יש להכיר את שתי הדרישות הללו.

קרא עוד...

אם אתם עומדים נגד קנסות כבדים, עונשים, שלילת רישיון, הגשת כתב אישום ושלל סיטואציות מול בית הדין לתעבורה - חשוב שתדעו כי באמצעות עורך דין מנוסה בתחום ניתן לקבל עזרה בכל מקרה של עבירות תנועה ותחבורה.

קרא עוד...

אם אתם זקוקים לעורך דין תעבורה בין אם מדובר בשל מעורבות בתאונת דרכים, דוחות וקנסות גבוהים, שלילת רישיון, לבין אם מדובר בעבירות תנועה והגשת כתב אישום נגדכם - חשוב כי תדעו לבחור את עורך הדין הנכון שיכול לאפשר לכם שירות מקצועי וטוב ביותר.

קרא עוד...

לפעמים, מה שנראה לנו מהצד, כאנשים עם הגיון אנושי פשוט, כהיגיון סביר ופשוט, במגרש המשפטי הוא לא כל כך פשוט ולמען האמת הוא יכול להיות מאוד מסובך. שכן בשביל להוכיח את אותו היגיון שאנחנו נסמכים עליו, יש צורך בעדויות וראיות שיתמכו בכך.

קרא עוד...

עו''ד יונתן שוב. צילום: דבורה שוב

תובענה ייצוגית נגד קרסו מוטורס: "לא מסרו לרוכשי ניסאן קשקאי כי המזגן ברכב מפסיק את פעולתו בעת לחיצה על דוושת הבלם". התובענה הוגשה לאחרונה ע"י לקוח שרכש רכב ניסאן מדגם קשקאי, בעל נפח מנוע טורבו בנזין 1.2 ליטר. התובענה נדונה בימים אלה בביהמ"ש המחוזי בירושלים.

קרא עוד...