עוצמתו של בית הדין לעבודה. צילום: אילוסטרציה

ביה"ד קבע: העוזרים המשפטיים ייהנו לראשונה מתשלום על שעות נוספות. באופן תקדימי, בית הדין האזורי לעבודה בת"א קבע כי מאות העוזרים המשפטיים במערכת המשפט זכאים מעתה ובאופן רטרואקטיבי לתשלום על שעות נוספות עוד נקבע כי הנהלת בתי המשפט לא תוכל לבצע שינויים באופן העסקתם של העוזרים ללא קיום מו"מ עם נציגות העובדים יו"ר הוועד שרית טוביס: "מדובר בהישג חשוב לעוזרים המשפטיים, שחרף היותם יד ימינם של השופטים, זכו וזוכים מצד הנהלת בתי המשפט לכתף קרה ולפעולות המנוגדות לחוקי העבודה"

קרא עוד...

התנועה לאיכות השלטון פועלת להסדרת הליך מינוי הדירקטורים בחברות הממשלתיות, ועל מנת לקדם שירות ציבורי מקצועי. תמונה: אילוסטרציה

התנועה לאיכות השלטון פנתה היום (ג') למנכ"ל משרד האוצר בהמשך לידיעות בעניין השעייתו של מר אורי יוגב מתפקידו לנוכח מסיבת העיתונאים שכינס בעניין הקמת "נבחרת הדירקטורים". התנועה פועלת מזה שני עשורים על מנת להביא להסדרת הליך מינוי הדירקטורים בחברות הממשלתיות, ועל מנת לקדם שירות ציבורי מקצועי, איכותי אשר חף מהטיות פוליטיות ומשיקולים שאינם ענייניים.

קרא עוד...

עוד הישג לניסנקורן. "אין בישראל מעסיק שהוא מעל החוק" צילום: אילן בשור

ביה"ד פסק 250 אלף שקל לעובדות החרדיות בחברת נטסורס בגין פגיעה בהתארגנות. נשיא ביה"ד האזורי לעבודה בי-ם קיבל את תביעת ההסתדרות וקבע כי נטסורס, שהפעילה את מוקד שירות הלקוחות של גולן טלקום, פגעה בזכות ההתארגנות של עובדותיה - ותפצה אותן ברבע מיליון שקל יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "אין בישראל מעסיק הנמצא מעל לחוק. בסופו של דבר זכותם הבסיסית של עובדים להתארגן היא זו שתנצח"

קרא עוד...

עו"ד סאמי אבו ורדה מחיפה, מומחה לרשלנות רפואית ונזקי גוף. צילום: יח"צ

קיבלה טיפול כימותרפי נגד סרטן ונפגעה קשות בידה הימנית. הטיפול כלל הזלפת חומר לווריד, מומחה קבע כי הנוזל הוזלף בצורה שגויה. תושבת אזור הצפון בשנות ה-60 לחייה, לא חשבה לרגע שהטיפול שקיבלה בקופת חולים כללית נגד סרטן השד שבו לקתה, יגרום לה לבעיות נוירולוגיות קשות בידה הימנית. כשזה קרה, היא הגישה לבית משפט השלום בחיפה תביעה על רשלנות רפואית נגד שירותי בריאות כללית.

קרא עוד...

בית המשפט יצא במסר הרתעתי כנגד גופים אשר מטילים עיקולים שלא כדין. תמונה: אילוסטרציה

עיריית ראשון לציון התעקשה לעקל שלא כדין חשבונו של כונס נכסים וחוייבה לשלם פיצויים בסך עשרות אלפי שקלים! השבוע פסק בית משפט השלום בבאר שבע נגד עיריית ראשון לציון בתביעה שהוגשה על ידי עוה"ד אלישע כהן ממשרד כהן ערב ושות'. כהן, ששימש ככונס נכסים על דירה בראשון לציון תבע את העירייה לאחר שאלה הטילו עיקול על חשבונו הפרטי ואף על של אמו, בת ה-92, (אשר כהן משמש כמיופה כוח בחשבונה) בניגוד לחוק. עו"ד כהן הגיש תביעה כנגד עריית ראשון לציון בגין לשון הרע אשר קיבל את תביעתו ופסק כי העירייה תפצה בסכום של 40 אלף ש"ח.

קרא עוד...

עו"ד עמנואל יוזוק

משפטנים: "החוזה מול הדיירים בפרויקט מחיר למשתכן בראשל"צ עמוס בתנאים מפלים – ומאפשר לקבלן להרוויח מהדחת זוכים בהגרלה ומכירת דירתם"כ-150 זוכים בפרויקט מחיר למשתכן בראשון לציון, פנו לאחרונה לעו"ד עמנואל יוזוק ממשרד יוזוק-מלכין-אשל - על מנת שיבחן את החוזה והמפרט הטכני של המכרז – וזאת עקב אי בהירויות רבות בניסוחים שהובאו בו. לדברי עו"ד יוזוק, הוא ניסה להגיע למו"מ עם הקבלן ומשרד השיכון, אך לצערו לא זכה לשיתוף פעולה, ופגמים רבים נותרו ללא מענה בחוזה.

קרא עוד...

עו"ד אילון אורון

סירב להיבדק בבדיקת ינשוף וזוכה מעבירה של נהיגת רכב בשכרות - כידוע נהג אשר מסרב להיבדק ע"י מכשיר הינשוף לאיתור אלכוהול בגופו יחשב שיכור וזאת בעקבות הסירוב. הוראת החוק בנושא ברורה והגיונית, באשר לא ניתן לכפות באופן פיזי על חשוד להיבדק ולנשוף בינשוף. כן יש לציין כי כל נהג עלול להידרש להיבדק במכשיר גם אם לא הוכח חשד להיותו שיכור וזאת להבדיל מדרישה למתן שתן לאיתור סם שזו בדיקה פולשנית ולגביה יש להוכיח חשד.

קרא עוד...