אלימות במשפחה, כך מתברר, אינה מנת חלקם הבלעדית של זוגות הטרוסקסואלים. פרשת התעללות מזעזעת נחשפה בפני בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב – ובמרכזה גבר צעיר שהפך לדבריו לקורבן להתעללות מינית מזעזעת וממושכת מצד בן זוגו המבוגר.

קרא עוד...

מפיק ששקע בחובות של 11 מיליון שקלים בעקבות אסון פסטיבל ערד, ישלם רק 85 אלף שקל לנושיו - ויקבל פטור כולל מחובותיו ,חייל משוחרר שנכנס בתחילת שנות התשעים לשותפות בחברת הפקות, חווה התמוטטות כלכלית עם אסון פסטיבל ערד ב-1995.

קרא עוד...

תביעה נדירה הוגשה לבית המשפט לענייני משפחה ברמת גן. במסגרת התביעה דורש אב מגרושתו להסיר באופן מידי את העגילים מאוזני בתם הפעוטה בת ה-4, ולדאוג לריפוי החורים באוזניה. לדבריו, הוא גילה יום אחד, וללא הודעה מוקדמת, כי גרושתו חוררה את אוזניה של הפעוטה וענדה לה עגילים, מבלי להיוועץ עמו ולקבל את רשותו.

קרא עוד...

בית המשפט למשפחה התעלם מתשובת היועץ המשפטי לממשלה שהתנגד לעתירת בנות הזוג להכיר באם הלא ביולוגית כהורה. השתיים הגישו את העתירה עוד כאשר בת הזוג הייתה בהיריון. ביהמ"ש דחה את הדיון בנושא - עד לאחר הלידה עצמה.

קרא עוד...

החוק להסדרת התדיינות בסכסוכי משפחה שעבר בקריאה שנייה ושלישית בחודש דצמבר האחרון ועומד להיכנס לתוקפו בחודש ספטמבר הקרוב, עומד לשנות את הדרך בה מתגרשים בישראל מהקצה אל הקצה.

קרא עוד...

  שלום בית קודם לקיום מצוות - גרסת בית הדין הרבני באשדוד: בתחילת החודש התקיים דיון בין בני זוג תושבי אשדוד, צעירים אשר נישואיהם עלו על שרטון לאחר שהאישה פנתה לבית הדין הרבני בעיר על מנת שיסייע לה בשלום בית.   האישה המיוצגת על ידי גיל שחף ושירה קופמן משחף ושות' – חברת עורכי דין, המומחים לגירושין ובעלה הגיעו אל  הדיון המורכב כשהם מתוחים מאוד ולמרבה הפלא, במאמצים אדירים של בית הדין הרבני, באו בני הזוג לידי הסכמה כי יילכו לייעוץ זוגי ויעשו מאמץ לשקם את התא המשפחתי.   1-עוהד שירה קאופמן   עם זאת, הבעל התנה את הדבר בכך שהוא לא מוכן לשמור שבת. במהלך הדיון אמר הבעל: "אני מוכן ללכת לייעוץ עם התנאים שלי, אני לא מוכן לשמור שבת". האישה השיבה: "בסדר, אבל אל תדליק טלוויזיה בחדר שלי" ובית הדין אישר: "יש הרבה זוגות שאחד הצדדים דתי והשני לא. אם אוהבים אחד את השני, כל אחד מכבד את הרגשות של השני, לא צריך לראות טלוויזיה בחדר שלה".   עורכי הדין של האישה, גיל שחף ושירה קופמן משחף ושות' - חברת עורכי דין, המומחים לגירושין,  הביעו סיפוק מההסכמה בין הצדדים: "מרגש לראות כיצד דייני בית הדין הרבני מסייע לזוגות אשר נקלעו לסכסוך ולמשבר זוגי ומשפטי, בכדי לחזור לשלום בית, תוך שהם נוהגים  בפתיחות לציבור החילוני והמסורתי".