מליאת הכנסת אישרה הערב בקריאה ראשונה את הצעת החוק של ח"כ משה גפני וח"כ אורי מקלב (יהדות התורה), לפיה ייאסר פרסום תמונה של נפגע בפיגוע או בתאונת דרכים, ללא אישור מהנפגע או מבן משפחתו בקרבה ראשונה. הצעת החוק הועלתה לנוכח פניות של בני משפחות נפגעים שהתרעמו על חדירת התקשורת לפרטיותם, עוד בטרם הספיקו לעכל את האירוע ודרכי ההתמודדות עמו

הצעת החוק מתמקדת גם בתמונות אותן מנציחים צלמי העיתונות בזירת האירוע, כאשר התמונה מציגה את הנפגע באור פוגע. "לא ניתן להצדיק פרסום תמונות אלה בטענה של 'זכות הציבור לדעת' שכן פרסום תצלום הנפגעים, להבדיל מעצם האירוע, פוגע פגיעה רבה באינטרסים פרטיים ובצנעת הפרט ונועד אך לספק את חיפוש התקשורת אחר סנסציות" נאמר בדברי ההסבר לחוק.

"לא כל מה שהציבור רוצה לדעת, זכותו לדעת", אמר ח"כ אורי מקלב עם אישור החוק. "איש אינו מסכים לכך שצלם עיתונות ייכנס לחדר מיון ויצלם שם ככל העולה על רוחו, הנפגעים לא אמורים להיות השחקנים המרכזיים כדי לדברר ולהמציא את האירוע. לצערנו לעיתים, רחובות הערים בישראל הופכים ל'חדרי מיון' בשל אירועים שונים, והצלמים נמצאים שם. מלבד הפגיעה בנפשו של הפצוע או הנפגע, צילומים במצב זה הם פגיעה גם בנפשם של בני המשפחה כולם".