אורי אבנרי מציע לראש הממשלה הפלסטיני פיאד: "מערכה ישראלית-פלסטינית לתמיכה באובמה". בשעה שעיני העולם מרותקות לירושלים המזרחית, התכנסו פלסטינים ופעילי שמאל למחות נגד מה שהם מגדירים כ"גזל האדמות בגדה המערבית", ובעיקר כבפר עיזבת אל-טביב, ממזרח לקלקיליה

הכפר הוקם בשנות ה-20 של המאה הקודמת, אך אינו נמצא במפות ישראליות. "ישראל זוממת לחסל אותו ולהרוס את מרבית בתיו, בטענה שהוקמו בשעתו בלי רישיון. הכוונה היא למסור את אדמותיו להתנחלות אלפי-מנשה", טוענים בגוש שלום.

בשבת בבוקר התכנסו במקום מאות מראשי הציבור הפלסטיני מהאיזור ומכל הגדה המערבית, במעמד ראש-הממשלה של הרשות הפלסטינית, סלאם פיאד. האירוע התקיים לרגל יום-השנה ה-34 של "יום האדמה", שהפך ליום כל-פלסטיני.

מלבד פיאד דיברו מושל מחוז קלקיליה מטעם הרשות הפלסטינית, רביח פונדקג'י, פעיל זכויות-האדם הנודע מוסטפא ברגותי וח"כ מוחמד ברקה.

אורי אבנרי הזכיר בנאומו שלמחרת יום-האדמה, שבו הרג צה"ל אזרחים ערביים, הניחה משלחת של פעילי-שלום ישראליים זרי-פרחים על קברי הקרבנות, כאות לבושה ולמחאה. בהצביעו על השינוי המסתמן במדיניות האמריקאית, קרא אבנרי לפתיחת מערכה משותפת גדולה של כוחות-השלום הישראליים והפלסטיניים, כדי להביא תוך שנתיים להקמת המדינה הפלסטינית, במסגרת הסכם-שלום. "שיתוף-הפעולה ההדוק בין מחנה-השלום הישראלי והעם הפלסטיני נחלש מאז הירצחם של יאסר ערפאת ופייסל אל-חוסייני," אמר, "עכשיו הזמן להגבירו".

בפנותו לראש-הממשלה הפלסטיני, הציע אבנרי לכנס ברמאללה מפגש גדול של כל כוחות-השלום הישראליים והפלסטיניים, שיקראו במשותף לנשיא אובמה לפעול למען השלום.

אבנרי, שנשא על חזהו את סמל "גוש שלום" ובו דגלי ישראל ופלסטין, קרא:"תקום מדינת פלסטין, ירושלים המזרחית תהיה בירתה, הקו הירוק של הגבול. על קלקיליה יתנופף דגל פלסטין ועל כפר-סבא יתנופף דגל ישראל, והגבול בין השתיים יהיה פתוח, בלי גדרות ובלי חומות. אתם תיסעו לים, ואנחנו ניסע לשכם."

אבנרי סיכם את דבריו במלים: "אפשר להיות בעד פלסטין מבלי להיות נגד ישראל, ואפשר להיות בעד ישראל מבלי להיות נגדש פלסטין. אפשר להיות בעד ישראל ופלסטין, בעד השלום". בתום העצרת צעדו הנוכחים לשדה פתוח ושתלו בו עצים, כסמל לשלום ולהיצמדות לקרקע.