שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ חנך היום (יום שלישי) את הקטע הראשון של "דרך הבנים" המחברת בין קרית ארבע למערת המכפלה. בסלילת הקטע הראשון של הכביש הושקעו כ-15 מיליון שקלים

עבודות השדרוג שבוצעו על ידי החברה הלאומית לדרכים, כללו את הרחבת הדרך מכביש חד-מסלולי לכביש דו-מסלולי בעל שני נתיבים, הקמת מפרדה ומעקות בטיחות, הסדרת שני מעגלי תנועה, סלילת מדרכות בשני צדי הכביש והתקנת תאורה לכל אורך הקטע.

שר התחבורה ציין כי בכביש הגישה החדש למערת המכפלה יושקע סכום כולל של כ-25 מיליון שקלים. 15 מיליון שקלים כבר הושקעו בשני השלבים הראשונים של הפרויקט שנחנכו היום.

"לפני כשנה, כאשר ביקרתי בקרית ארבע והחלטתי על הקמת הכביש, שאלו אותי אנשי המקצוע של משרד התחבורה שנלוו לביקור – לפי איזה קריטריון לסלול את הכביש? השבתי להם: את הדרך הזאת נקים לפי הקריטריון היהודי וההיסטורי. הכביש הזה נסלל במסגרת פרויקט 'כבישים ללא אבא', אולם לכביש זה אין אבא אחד אלא שלושה אבות ושלוש אמהות. בזכותם אנחנו כאן היום". אמר כץ

שר התחבורה הוסיף כי מאות אלפי היהודים ובני הדתות האחרות עולים לרגל מדי שנה לחברון כדי להתפלל במערת המכפלה. "חברון היא העיר המסמלת יותר מכל את הקשר העתיק והרציף של העם היהודי לארצו למעלה מ-3,700 שנה. מכאן אנו מודיעים ואומרים לעולם כולו: אין כוח בעולם שיכול להקפיא את הקשר בין עם ישראל לאבותיו", ציין השר כץ.

שר התחבורה הדגיש בדבריו את הקשר העמוק של העם היהודי לחברון ואמר "רק לאומה הזוכרת את עברה וקשורה בטבורה לשורשיה ולמורשתה יש עתיד ותקומה, וזאת גם התשובה הראויה לדברי הצורר מטהרן ששב ואמר אתמול 'כי ישראל תיעלם בקרוב ממפת המזרח התיכון'. שבנו את ארץ אבותינו אחרי 2,000 שנות גלות, אל ההתיישבות היהודית שלא פסקה מעולם, שבנו אל חברון עיר אבות"

בטקס חנוכת "דרך הבנים" שהתקיים היום סמוך למערת המכפלה השתתפו מאות מוזמנים, בהם: רבה של קרית ארבע, הרב דב ליאור, ראש מועצת קרית ארבע, מלאכי לוינגר, יו"ר החברה הלאומית לדרכים, מיכה גולדמן, ומנכ"ל החברה, שי ברס, יו"ר מקורות ומנכ"ל החברה הלאומית לדרכים לשעבר, אלכס ויז'ניצר ומנכ"ל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, רון מוסקוביץ'.