שר הביטחון אהוד ברק: "גורמים קיצוניים מערערים על זכויות היסוד שעמדו בבסיס הרעיון הציוני.  אל מול הניסיונות הפסולים של הדרת נשים חשוב שנזכור ונזכיר גם כאן הערב, שגם בשדה הקרב ובבניין הכוח נשים היו שותפות תמיד לאורך כל תולדות המדינה למאמץ ולהקרבה"

שר הביטחון, אהוד ברק, השתתף הערב באירוע הצדעה לנכי צה"ל שהתקיים בירושלים במעמד יו"ר ארגון נכי צה"ל, חיים בר.

בנאומו, התייחס ברק לתופעת הדרת הנשים באמרו: "אנו חיים בימים לא פשוטים. כולנו עדים בימים האחרונים להתגברות תופעות של קיצוניות בחברה הישראלית. מקומן ומעמדן של הנשים עומד במוקד השיח וגורמים קיצוניים מערערים על זכויות היסוד, על ההבנות שעמדו בבסיס הרעיון הציוני של כינון חברת מופת. חברה שמשמרת רמה גבוה של שוויון, של סובלנות, של סובלנות פנימית של סולידאריות לכל פרט וקבוצה בחברה", אמר ברק.

"אל מול ניסיונות הפסולים של הדרת נשים חשוב שנזכור ונזכיר גם כאן הערב, שגם בשדה הקרב ובבניין הכוח נשים היו שותפות תמיד לאורך כל תולדות המדינה למאמץ ולהקרבה", הוסיף וזכה לתשואות מהקהל בסיום דבריו.

במהלך ערב ההצדעה הוצגו לראשונה הספורטאים הפראולימפיים, חברי ארגון נכי צה"ל שהעניקו אות הוקרה לאלופת העולם בשייט, לי קורזיץ וגולש הרוח המצטיין, נמרוד משיח. עוד במהלך הערב התקיימה הופעת של רקדנים על כיסאות גלגלים, חברי להקת 'הורה גלגלים' ומופע של הזמר יהודה פוליקר.

חיים בר, יו"ר ארגון נכי צה"ל: "אני נרגש מעצם קיומו של ערב ההצדעה בנר האחרון של חנוכה. זהו חג המהווה סמל לשחרור לאומי, דתי ומוסרי. אנו עדיין חיים על חרבנו ואנו, חברי ארגון נכי צה"ל, ממשיכים לשלם את מחיר קיומינו. שותפים למאבק זה בני כל העדות"