לא פחות משמונה שרי פנים וביטחון פנים מהעולם יגיעו לישראל בסוף החודש להשתתף בכנס בין-לאומי ראשון מסוגו לביטחון הפנים והגנת המולדת, שמארגן מכון היצוא בשיתוף רשות שדות התעופה ומשרדי התמ"ת, החוץ, וביטחון הפנים

בין הבאים שר הפנים של גרמניה, תומאס דה-מאזייר, שר הפנים של איטליה, רוברטו מרוני , וכן שרי הפנים של מקסיקו, פנמה, קזחסטאן, ליטא, אנגולה ופפואה ניו-גיני. כמו כן יגיעו לארץ סגני שר הפנים של פולין ווייטנאם ובכירי משרדים לביטחון פנים והגירה ממדינות נוספות. לשרים האורחים יתלוו משלחות של מושלי מחוזות, ראשי ערים, מפקדי משטרות, ראשי שדות תעופה ומנהלי חברות עסקיות מהמדינות השונות. בכנס צפויים להשתתף כ-200 אורחים מחו"ל, לצד כ-400 משתתפים ישראלים ובהם נציגים של כ-120 חברות יצואניות ישראליות המתמחות בתחומים הטכנולוגיים השונים של ביטחון הפנים והגנת המולדת. במהלך ימי הכנס יתארחו המשלחות מחו"ל בחטיבת הביטחון של רשות שדות התעופה ויסיירו במערך הביטחון של שדה התעופה בן- גוריון ויתרשמו מתצוגת טכנולוגיות והדגמות חיות של חטיבת הביטחון.

הכנס, שייפתח ב-01.11.10 במלון "דן פנורמה" בתל-אביב, ימשך שלושה ימים ונועד להציג את מיטב הטכנולוגיות הישראליות בתחום ביטחון הפנים, אבטחת שדות תעופה, בקרת גבולות ומלחמה בטרור, בניסיון לקדם את הייצוא של חברות אלה על-ידי יצירת מפגשים עסקיים עם מנהלי רכש ומקבלי החלטות במדינות השונות. בכוונת מכון היצוא להפוך את הכנס לאירוע דו-שנתי קבוע, בדומה לכנסים בינ"ל אחרים שמקיימת ישראל בתחומים כמו חקלאות, טכנולוגיות מים וביוטכנולוגיה.

אבי חפץ, מנכ"ל מכון היצוא, ציין כי תחום ביטחון המולדת הפך בשנים האחרונות לאחד התחומים הצומחים בעולם והוא מנקז אליו משאבים והשקעות עתק מצד מדינות, ממשלות וגופים עסקיים. לדבריו, ישראל מייצאת כיום טכנולוגיות בתחום זה בהיקף של 1.5 מיליארד דולר והמטרה היא להגדיל את חלקה של ישראל בעוגת ביטחון הפנים העולמית בהיקף של 15%-20% כבר בשנה הקרובה.

"לישראל יש הרבה מה להציע בתחומים אלה לעולם, שכן היא מהווה מעבדה חיה בתחום ביטחון הפנים ומקור לחדשנות בפיתוח טכנולוגיות להתמודדות יעילה במול אתגרי הגנת המולדת. המטרה בארגון הכנס היא לייצר שיתוף פעולה עם גורמים בינ"ל, הן בסקטור הציבורי והן בסקטור הפרטי, תוך חשיפה ממוקדת של טכנולוגיות ופתרונות תוצרת ישראל לעולם שצמא לפתרונות טכנולוגיים מתקדמים, שמבוססים על ניסיון מבצעי בשטח", ציין חפץ.