שיבושים צפויים בענף הבניה עובדי סיסטם הכריזו על סכסוך עבודה! לאחר שנתיים וחצי של משא ומתן עובדי סיסטם מעבדות הכריזו על סכסוך עבודה שעל פי הצפוי ייפגע משמעותית בענף הנדל״ן הסובל ממשבר פיננסי בימים אלו.

כלים
עובדי סיסטם הכריזו על סכסוך עבודה! (קרדיט תמונה: ההסתדרות הלאומית)
עובדי סיסטם הכריזו על סכסוך עבודה! (קרדיט תמונה: ההסתדרות הלאומית)

ההסתדרות הלאומית הכריזה היום, 14.5.23, סכסוך עבודה בחברת סיסטם מעבדות מתקדמות בע"מ.
סיסטם בבעלות האוליגרך הרוסי יאן יעקב גיטריץ, אשר עפ"י הפרסומים עשה אקזיט כאשר מכר בין היתר את מניותיו במשביר לצרכן ב 150 מיליון שקל.
סיסטם הינה מעבדה לבדיקות בקרה והבטחת איכות לענף הבניה והסלילה, ולמגזר המוסדי, העסקי והפרטי. לסיסטם מחלקות מקצועיות המספקות שירותי בדיקות בכל רחבי הארץ. החברה מעניקה מגוון שירותים בהסמכת הרשות להסמכת מעבדות מתוקף חוק התקנים ובאישור הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה.

מההודעה אשר נמסרה לממונה הראשית על יחסי עבודה במשרד העבודה, עו"ד רבקה ורבנר ולמנכ"לית החברה גב' גילה אלקובי: "בהתאם לחוק יישוב סכסוכי עבודה, התחי"ז – 1957, נמסרת הודעה על שביתה או השבתה בשל סכסוך עבודה אשר הוכרז בהתאם לדין וסחבת במשא ומתן להסכם קיבוצי אשר מתנהל בחוסר תום לב למעלה משנתיים וחצי".

גיטרץ, איש עסקים הפועל על קו מוסקווה־תל אביב, החזיק עפ"י פרסומים במהלך השנים, בשרשור בקבוצת משביר באמצעות החברה הפרטית ניו־בולד הרשומה באיי הבתולה. גיטרץ מחזיק באמצעות החברה וחברות נוספות נדל"ן במוסקווה, הכולל שני קניונים מצליחים בשווי כולל של 120 מיליון דולר, את סיסטם מעבדות מתקדמות שמעניקה שירותי בקרת איכות ומעסיקה כ-450 עובדים, מגזין אדריכלות ועיצוב (בעריכת רעייתו), בלעדיות על יבוא מוצרי אופנה וקוסמטיקה לרוסיה (בין היתר, של מוצרי ד"ר פישר ואהבה) ועסקי סיטונות נוספים לכאורה ועפ״י הפרסומים.

מההסתדרות הלאומית נמסר כי ההכרזה על סכסוך עבודה מגיעה אחרי שנתיים וחצי של ניהול משא ומתן להסכם קיבוצי, אל מול הנהלה שמסרבת לקדם את תנאי העסקה של העובדים, מנהלת משא ומתן בחוסר תום לב ובמטרה לסכל את התארגנות העובדים. ההסתדרות הלאומית מאמינה בקידום השיח בצורה נאותה ומכבדת, אך כאשר מעסיק שם לו למטרה לסכל ולחבל ברצונם של העובדים להתאגד – ההסתדרות הלאומית תעמוד על המשמר ותפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה בהתאם לדין.