רשות מקרקעי ישראל הכריזה על הזוכים במכרז לבניית 3,198 יח"ד ב-18 מתחמים בבנייה רוויה למגורים ומסחר בשכונת אפיקי נחל, במסגרת מכרז 'דיור במחיר מטרה' באופקים. במכרז זה שווקו 2,077 יח"ד במחיר מטרה ו-1,121 יח"ד בשוק החופשי. למכרז הוגשו 19 הצעות. הדירות ימכרו בהנחה של 23% מגובה השומה, ועד 279,887- ₪ ממחיר הדירה בשוק החופשי.

להלן אומדני המחירים לדירות ששווקו במסלול מחיר מטרה:

המחיר התחלתי לדירת 85 מ"ר יעמוד על 670,553 ₪.

המחיר התחלתי לדירת 100 מ"ר יעמוד על 779,504 ₪.

המחיר התחלתי לדירת 120 מ"ר יעמוד על 924,887 ₪.

* כל הדירות יכללו מרפסת, מחסן וחניה

על המגרשים חלה תכנית תמל/1034 'אופקים חדשים' שעיקרה רובע מגורים ואזור תעסוקה בשטח של כ-7,000 דונם באופקים המשלב כ-7,400 יח"ד עבור מגורים, תעסוקה, פארק רובעי, מסחר ומבני ציבור. התוכנית מהווה הרחבה משמעותית המגדילה את תחום השיפוט העירוני בכ-50% ממזרח לעיר אופקים הקיימת, וממזרח לנחל אופקים. הדיור בשכונה כולל כ-6,844 יח"ד מתוכן כ-20% יח"ד קטנות בתמהיל וצפיפות מגוונים, ועוד כ-524 יח"ד לדיור מוגן.

יעקב קוינט, מנהל רשות מקרקעי ישראל: " בשנים האחרונות אופקים עוברת תנופת פיתוח רצינית בכל התחומים. אני מברך על הצלחת המכרז ומאמין שהוא יחזק משמעותית את אופקים בפרט ואת הנגב בכלל, יאפשר הן לצעירי העיר והן למשפחות חדשות להקים את ביתם בעיר בשכונה איכותית ובעיר מבטיחה."

איציק דנינו, ראש עיריית אופקים: "אני שמח על רצף ההצלחות בשיווק מגרשים של רמ"י באופקים, בכל סוגי המכרזים שפורסמו. ראינו את המגמה המבורכת הזו כבר באזור התעשייה שקד שזכה להצלחה אדירה, דרך מתחמי מסחר גדולים ששווקו לאחרונה ועד המכרז המרכז האחרון בו שווקו 3,200 יח"ד, שזכו לביקושים גדולים מאוד.

נמשיך לשווק עוד אלפי יחידות דיור בעיר על מנת לנסות ולצנן מעט את מחירי הדיור ולאפשר לעוד ועוד זוגות צעירים להגשים את חלום הדירה שלהם. לא נעצור עד שכל אחד מהם יוכל למצוא דירה במחיר מטרה בעיר.

זהו האתגר המרכזי שלנו: להשאיר את הצעירים בעיר, למשוך אוכלוסיות חדשות, לצד חיזוק מערכת החינוך ושדרוג השירות לתושבים.

אני מזמין זוגות צעירים ומשפחות לבנות כאן באופקים את ביתם, לגדל כאן משפחה וליהנות מאיכות חיים ושקט כלכלי שכל כך נחוצים לכולנו בימים אלו."