התכנית עוסקת בהקמת שכונת מגורים חדשה, הכוללת כיכר עירונית, טיילת ושטחים ציבוריים פתוחים מדרום לישוב הוותיק בשלומי על שטח של כ-95 דונם. תמהיל המגורים בתוכנית מגוון בהיקף של כ-602 יח"ד, כ-1,000 מ"ר למסחר, כ-7,196 מ"ר למבני ומוסדות ציבור, ועוד שטחים ציבוריים פתוחים

הדמית תוכנית גבעת חמודות שלומי. קרדיט: בר לוי אדריכלים ומתכנני ערים.
הדמית תוכנית גבעת חמודות שלומי. קרדיט: בר לוי אדריכלים ומתכנני ערים.

התוכנית שיזמה רשות מקרקעי ישראל יחד עם המועצה המקומית שלומי, ממוקמת מדרום לרחוב בן גוריון והיישוב הוותיק יוצרת מרחב אורבאני איכותי הכולל מגורים בבנייה רוויה, מוסדות ציבור, מסחר, כיכר עירונית, טיילת ושטחים פתוחים והיא מתפרשת על שטח של כ-95 דונם.

המגורים בתוכנית יהיו בהיקף של כ-602 יח"ד ב-15 מבני מגורים עד 9 קומות (כ-64,400 מ"ר בצפיפות מממוצעת של כ-17.2 יח"ד לדונם), מבני ציבור (כ-7,196 מ"ר), שטחי מסחר (כ-1,000 מ"ר), כיכר עירונית (כ-2.7 דונם), טיילת (כ-2.3 דונם) ושטחים ציבוריים פתוחים כ-6 דונם.

עוד התכנית מציעה העתקת מיקום הדרך הקיימת בחלקה הצפוני של התכנית, דרומה כעתודת קרקע שתאפשר בעתיד ביצוע של תכנית התחדשות עירונית במרקם הוותיק הקיים מצפון לתכנית.

הפרויקט תוכנן ע"י אדריכל עדן בר ממשרד בר לוי אדריכלים ומתכנני ערים. ניהול פרויקט משרד סיטילינק השקעות.

יעקב קוינט, מנהל רשות מקרקעי ישראל בירך על אישור התכנית וציין כי "התוכנית תהווה מנוף צמיחה חיובי וחשוב לשלומי, תעניק פתרונות מגורים מגוונים למשפרי דיור, לצעירים בני המקום ולתושבים חדשים. השכונה תוכננה באיכות חיים גבוהה והיא כוללת את כלל התשתיות והפתרונות הנדרשים לתושבים כולל מוסדות חינוך וציבור, שטחי מסחר, שבילים, גינות ושטחים ציבוריים פתוחים."