בשנים האחרונות חלה קפיצת מדרגה משמעותית בנושא הקמה של פארקים חדשניים בישראל. המתקנים הישנים מברזל שהפכו לחלודים עם הזמן, פינו את מקומם למתקנים שנבנים בטכנולוגיות מתקדמות מפלסטיק ייחודי, צבעוני, תקני ובטיחותי.

השכונות החדשות

השכונות החדשות שקמות ביישובים ובערים מתוכננות מהיסוד ולכן כחלק מהמעטפת של השכונה דואגים לנושא בתי ספר, גני ילדים, פארקים וגם לאופציות השונות של מתקני משחק לפארקים. הזמנה של כל מתקן משחקים כרוכה בחשיבה רבה. בפארקים רחבי ידיים מתכננים פינות חמד לאורכו של כל הפארק. המחשבה היא לדאוג לכל אחת מקבוצות הגילאים כך שיהיה עבורם מתקן שמתאים לגובהם וליכולות של הילדים השונים.

מה שמאפיין את כל המתקנים החדשים הוא העובדה שמדובר במתקנים מאד צבעוניים ובעלי אופי כמו מתקן בצורת פיל, בצורת ספינה, בית ועוד. כל הנראות הכללית הזו קורצת מאד לילדים והם נהנים לטפס, לגלוש ולשחק עליהם.

מתקנים לילדים קטנים

הילדים הקטנים נהנים ממתקנים שיש בהם סולמות נמוכות של שניים או שלושה שלבים, כך הם מטפסים למעלה מקומה לקומה, זוחלים בתוך המנהרה, מטפסים לקומות הנוספות ובסופו של דבר נכנסים למגלשה וגולשים כלפי מטה בהנאה עצומה. יש מתקנים שיש בהם כמה קומות, כמה מגלשות כמו אחת בשיפוע ואחת בסללום. בנוסף לכך מציבים עבור הקטנים נדנדות בעלות אחיזה יציבה כדי שהם לא ייפלו, קרוסלות נחמדות שבהם הם יושבים והרבה מתקני קפיץ של חיות, או דמויות שונות שהילדים נהנים לקפץ עליהם מעלה ומטה.

מתקנים לילדים

הרצון של הילדים לעמוד באתגרים, מציב בפני בוני המתקנים רף גבוה והם כל הזמן מחדשים וממציאים מתקנים חדשים ומתוחכמים יותר. כך נהנים הילדים מקירות טיפוס בדרגות שונות, מגלשות שממוקמות בגובה רב, מוטות מתח בגבהים שונים ובדרגות סיבולת קשות המותאמות לילדים.

כך הם רצים על הגשרים, עולים קומה ועוד קומה, מטפסים במעלה התורן וגולשים מהקומות העליונות במגלשות המסתובבות והצבעוניות. המתקנים החדשים הם בעלי נראות מסקרנת ומרתקת, בנויים כגן הרפתקאות עצום בגודלו שיש הרבה פתחי כניסה ועלייה כלפי מעלה. גן משולב זה כולל לעיתים מגדל, מגדלור, בית ועוד ומרכז בתוכו המון חוויות אקסטרים לילדים.

הם יכולים לעלות למעלה באמצעות חבלים וגם לרדת באמצעותם כלפי מטה כמו הכבאים. הילדים אוהבים מאד קרוסלות ולכן יש דגמים חדשים שבהם הילדים הקטנים יושבים, הגדולים עומדים וכך יכולים כמה ילדים להשתעשע יחד. יש גם דגמי קרוסלה שהם סביבון בעמידה שמתאימים למשחק של שני ילדים יחד. הנדנדות הזוגיות הן תמיד אהובות והילדים יורדים ועולה מעלה מעלה מטה כמו בשיר.

בילוי בגני השעשועים

הילדים נהנים מאד להשתובב אחר הצהרים ובחופשים בגני השעשועים השונים. בדרך כלל הם מגיעים למתקנים במרכז העיר ובמקרים אחרים הם מגיעים לפארקים אחרים ונחשפים לסוגים אחרים של המתקנים המאתגרים.

פארקים
פארקים