מוצאים את עצמכם מתעניינים בתחום העיצוב? יש לכם טאץ׳ אישי ועין חדה לשלב צבעים? יש בכם השראה אומנותית ויצירתיות שאתם חולמים לתעל לטובת מקצוע? משתוקקים לדעת איך לעצב חללים בצורה מקצועית?

כלים

 

אין ספק שמקצועות העיצוב הם ללא ספק תחום שיתאים לתשוקה שלכם וימלא אתכם בשמחה של עשייה, אבל תשוקה לבדה אינה מספיקה על מנת לבנות קריירה מקצועית, וחשוב גם לדעת לתכנן נכון, לסמן מטרה ולהציב יעדים בדרך לקריירה מבטיחה.

לימודי אדריכלות או עיצוב פנים?

הבנתם שאתם מעוניינים בקריירה בתחום העיצוב, איך תבחרו מסלול לימודים, ומה למעשה ההבדל בין לימודי עיצוב פנים ללימודי אדריכלות? לימודים לתואר ראשון באדריכלות הם לימודי תואר לכל דבר ועניין, ועליכם להשקיע לפחות 5 שנים או יותר בלימודים עד שתוכלו לצאת לשוק העבודה. לימודי עיצוב פנים הם לרוב קצרים וממוקדים יותר, תנאי הקבלה פשוטים יותר, מה שיאפשר לכם לצאת עם מקצוע ביד כבר בתום הקורס.

לגבי השאלה מה כדאי יותר? התשובה תלויה לגמרי ברצון האישי שלכם. אם השאיפה שלכם היא לתכנן ולעצב מבנים, אין ספק שלימודי אדריכלות או הנדסאי יכולים להתאים לכם. אם התשוקה שלכם נתונה דווקא לעיצוב חללים פנימיים, הרי שלימודי עיצוב פנים בהחלט יעשו את העבודה. חשוב לציין כי מעצב פנים מוסמך אינו רשאי לתכנן שינויים במבנה, ורק אדריכל מוסמך לכך, כך שתוכלו לעשות את השיקולים שלכם בהתאם.

שלבים בתכנון קריירת החלומות

אז אחרי שהבנו מה ההבדלים בין המסלולים השונים, הגיע הזמן לתכנן את מסלול הקריירה האישית שלכם, שיוביל אתכם להצלחה. הנה כמה שלבים חשובים בדרך:

תחילה שימו לעצמכם מטרה בראש. איפה אתם רואים את עצמכם בעוד 10 שנים מהיום? כעת תוכלו לתכנן לכם לוח זמנים הגיוני שיאפשר לכם להבטיח כי אתם בדרך להגשמת החלום. תחילה בדקו מתי מתחיל קורס עיצוב פנים שיכול להתאים לכם או מתי מתחילה שנת הלימודים לתואר, מה הם תנאי הקבלה והאם אתם עומדים בהם, ועד כמה הלימודים הם תובעניים. אחרי שהשלמתם את מסלול הלימוד תוכלו לתכנן את שלב הסטאג׳ והפעילות בשטח. בשלב השני תוכלו לבחור מוסד לימודי שיתאים לצרכים שלכם. בחירת מוסד לימודי היא חשובה במיוחד, ולכן מומלץ לבחור מקום בעל שם דבר בתעשיית העיצוב בארץ. בדקו שמסלול הלימוד מכיל כל מה שאתם צריכים לדעת על מנת להשתלב בתחום בצורה חלקה, שיאפשר לכם לצאת עם תיק עבודות מסודר אותו תוכלו להגיש כדוגמא למעסיק או ללקוח עתידי. כעת, התחילו כבר בשלב הזה לקרוא כמה שיותר על המקצוע, התחברו לקבוצות ופורומים ברשת על מנת ליצור קשרים חברתיים עם אנשים מהתחום, קראו ולימדו היטב מה נדרש מכם על מנת להגיע למקום בו אתם חפצים, והשכילו כמה שיותר בתחום. מומלץ כמובן לדבר עם אנשים שעוסקים במקצוע על מנת לקבל תמונה רחבה יותר על העשייה בשטח.

בהצלחה!

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

ספט 22, 2020

בעיות התנהגות אצל ילדים

כל מי שעוסק בתחום בעיות התנהגות אצל ילדים, נחשף לעולם מרתק של ההתנהלות שלהם לאור ראיית…
ספט 22, 2020

מה צריך כדי להיות מעצב גרפי?

מגיע שלב של כל אדם, שבו הוא מחפש את המקצוע שהוא המתאים ביותר עבורו. זה קורה לצעירים בתום…
יול 02, 2020

תכנון קרייקה בעיצוב פנים

מוצאים את עצמכם מתעניינים בתחום העיצוב? יש לכם טאץ׳ אישי ועין חדה לשלב צבעים? יש בכם…
אפר 23, 2020

ד"ר רון ברנט מונה לתפקיד מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז שניידר

הנהלת מרכז שניידר הודיעה על מינוי חדש בבית החולים: ד"ר רון ברנט מונה לתפקיד מנהל המחלקה…
דצמ 18, 2019

תואר ראשון בחינוך למען דור העתיד

ככול שהעולם בו אנו חיים משתנה ומתאים את עצמו לעתיד הטכנולוגי, כך גם דרכי ההוראה וחומרי…
דצמ 11, 2019

כיצד אפשר להשלים כיום בגרויות

לא מעט אנשים אשר אינם סיימו בתיכון את כלל הבגרויות אשר נדרשו להם על מנת שיקבלו תעודת…