עם התפתחות של ענף ההייטק בישראל, אז באופן טבעי החלו גם להתפתח מסלולי לימוד שונים אשר מטרתם היתה ליצור בסיס נרחב של עובדים אשר יוכלו להשתלב במקצועות השונים. במקביל לאותם מסלולי לימוד אשר נפתחו ופותחו במוסדות לימוד קיימים, החלו גם לקום מכללות שונות אשר כל מסלולי הלימוד בהן עסקו אך ורק במקצועות ההייטק השונים.

כלים

 מכללות אלו, הפכו להיות מאוד פופולאריות בקרב צעירים וצעירות שרצו להשתלב בעולם הייטק ולו משתי סיבות עיקריות, ראשית, הן הציעו מסלולים ייחודים, פרטניים שקשורים לתחומי השונים של עולם זה, כאשר את כל הקורסים העבירו מרצים בכירים בעלי ניסיון מעשי ותיאורטי בתחומם. הסיבה השנייה היא, שאותם מכללות נמצאות בקשר צמוד עם עסקים שונים, חברות גדולות וקטנות אשר מחפשות ומגייסות עובדים לתפקידים שונים. אותם סטודנטים שלומדים במכללות, יש להם סיכוי גבוה לסיים את הלימודים ולמצוא עבודה בהקדם.

מכללת הייטק מובילה מציעה לסטודנטים שלה את כל מה שהם צריכים בשביל להצליח בתחום בו הם לומדים. בין אם זה קורסים ייחודים, איכותיים אשר מכילים את כל החומר הנדרש בנושא, תנאי לימוד ברמה גבוהה, מרצים בכירים ומנוסים, תעודה או תואר, וכאמור, אפשרות לצאת מן המכללה היישר אל מקום עבודה רציני ואיכותי, מבלי שיצטרכו לחפש לעצמם מקום בשוק העבודה, דבר שהופך להיות קשה מאוד עם השנים.

כל צעיר וצעירה מחפשים מכללת הייטק מובילה להתחיל שם את דרכם בתחום, לעשות את הצעד הראשון שיקרב אותם להגשמת החלום שלהם. מן הסתם, הם מחפשים מכללה אשר בתוכנית הקורסים שלה יש את התחומים אותם הם רוצים ללמוד. אך זה כמובן רק נקודה אחת שעליהם לבחון בטרם הם בוחרים היכן להירשם.

כיצד בוחרים מכללה בצורה נכונה

כאמור, יש כמה דברים שכל מכללת הייטק מובילה חייבת להעניק לסטודנטים שנרשמים אליה, על מנת שהיא אכן תיחשב מכללה טובה.

ראשית, יש לבחון עם מה יוצאים מן המכללה. הכוונה כאן לא רק למקום עבודה מסודר אלא גם אם איזה תואר או תעודה, מקבלים בסיום הלימודים. הרי אם אנחנו נסתפק רק במקום עבודה, אנחנו נחשוב על הטווח הקצר ולא על הטווח הארוך, כאשר נרצה להחליף מקום עבודה ונצטרך להציג תעודות או תארים בפני מקום עבודה חדש.

שנית, אנחנו צריכים לבחון מה כוללת תוכנית הלימודים, אילו קורסים אנחנו יכולים ללמוד במכללה ועד כמה הם מתאימים למה שאנחנו מחפשים בפועל. מצד אחד, הלימודים אומנם צריכים להיות פרטניים וממוקדים לנושא שבחרנו ללמוד, אך חשוב שהם יכללו גם דברים נלווים שיכולים לעזור במהלך הדרך.

שלישית, חשוב לדעת מי המרצים, מה הניסיון שלהם, האם מדובר על ניסיון כמרצים או גם ניסיון מעשי בשטח, חשוב לדעת מה הרזומה שלה.

ארבע, יש לבדוק עלויות, זמנים, ופרטים פרוצדורליים אחרים שיכולים להשפיע עלינו.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

דצמ 26, 2018

כותבים עבודת סמינריון? אלו הטיפים שיובילו אתכם לציון גבוה יותר

כתיבת עבודות סמינריוניות הינה אחת המטלות החשובות בדרך אל התואר הנכסף. כתיבת העבודות הינה…
דצמ 10, 2018

קורס פוטושופ

מי שעוסק כבר בעיצוב מכיר בוודאי את תוכנת פוטושופ שמשמשת בתור כלי עיקרי לעבודה על תמונות,…
דצמ 10, 2018

קורס אנימציה בתוכנת אדובי פלאש FLASH

אוהבים לראות פרסומות זזות? שואלים את עצמכם איך עושים סרטים מצוירים? אם התשובה היא כן…
דצמ 09, 2018

הכרויות לאקדמאים – כיצד עושים את זה נכון

על פניו, אנחנו חיים בתקופה הכי טובה להכיר בן או בת זוג. יש לנו לא מעט כלים ואמצעים שונים…
נוב 21, 2018

מה זה אינדיזיין

אם אתם מתעניינים בעיצוב גרפי, אתם מתעניינים מן הסתם מה זה אינדיזיין כמו שאר התוכנות –…
אוק 18, 2018

מכללת הייטק מובילה – ללמוד במקום הנכון את התחום הנכון

עם התפתחות של ענף ההייטק בישראל, אז באופן טבעי החלו גם להתפתח מסלולי לימוד שונים אשר…