עם התפתחות של ענף ההייטק בישראל, אז באופן טבעי החלו גם להתפתח מסלולי לימוד שונים אשר מטרתם היתה ליצור בסיס נרחב של עובדים אשר יוכלו להשתלב במקצועות השונים. במקביל לאותם מסלולי לימוד אשר נפתחו ופותחו במוסדות לימוד קיימים, החלו גם לקום מכללות שונות אשר כל מסלולי הלימוד בהן עסקו אך ורק במקצועות ההייטק השונים.

כלים

 מכללות אלו, הפכו להיות מאוד פופולאריות בקרב צעירים וצעירות שרצו להשתלב בעולם הייטק ולו משתי סיבות עיקריות, ראשית, הן הציעו מסלולים ייחודים, פרטניים שקשורים לתחומי השונים של עולם זה, כאשר את כל הקורסים העבירו מרצים בכירים בעלי ניסיון מעשי ותיאורטי בתחומם. הסיבה השנייה היא, שאותם מכללות נמצאות בקשר צמוד עם עסקים שונים, חברות גדולות וקטנות אשר מחפשות ומגייסות עובדים לתפקידים שונים. אותם סטודנטים שלומדים במכללות, יש להם סיכוי גבוה לסיים את הלימודים ולמצוא עבודה בהקדם.

מכללת הייטק מובילה מציעה לסטודנטים שלה את כל מה שהם צריכים בשביל להצליח בתחום בו הם לומדים. בין אם זה קורסים ייחודים, איכותיים אשר מכילים את כל החומר הנדרש בנושא, תנאי לימוד ברמה גבוהה, מרצים בכירים ומנוסים, תעודה או תואר, וכאמור, אפשרות לצאת מן המכללה היישר אל מקום עבודה רציני ואיכותי, מבלי שיצטרכו לחפש לעצמם מקום בשוק העבודה, דבר שהופך להיות קשה מאוד עם השנים.

כל צעיר וצעירה מחפשים מכללת הייטק מובילה להתחיל שם את דרכם בתחום, לעשות את הצעד הראשון שיקרב אותם להגשמת החלום שלהם. מן הסתם, הם מחפשים מכללה אשר בתוכנית הקורסים שלה יש את התחומים אותם הם רוצים ללמוד. אך זה כמובן רק נקודה אחת שעליהם לבחון בטרם הם בוחרים היכן להירשם.

כיצד בוחרים מכללה בצורה נכונה

כאמור, יש כמה דברים שכל מכללת הייטק מובילה חייבת להעניק לסטודנטים שנרשמים אליה, על מנת שהיא אכן תיחשב מכללה טובה.

ראשית, יש לבחון עם מה יוצאים מן המכללה. הכוונה כאן לא רק למקום עבודה מסודר אלא גם אם איזה תואר או תעודה, מקבלים בסיום הלימודים. הרי אם אנחנו נסתפק רק במקום עבודה, אנחנו נחשוב על הטווח הקצר ולא על הטווח הארוך, כאשר נרצה להחליף מקום עבודה ונצטרך להציג תעודות או תארים בפני מקום עבודה חדש.

שנית, אנחנו צריכים לבחון מה כוללת תוכנית הלימודים, אילו קורסים אנחנו יכולים ללמוד במכללה ועד כמה הם מתאימים למה שאנחנו מחפשים בפועל. מצד אחד, הלימודים אומנם צריכים להיות פרטניים וממוקדים לנושא שבחרנו ללמוד, אך חשוב שהם יכללו גם דברים נלווים שיכולים לעזור במהלך הדרך.

שלישית, חשוב לדעת מי המרצים, מה הניסיון שלהם, האם מדובר על ניסיון כמרצים או גם ניסיון מעשי בשטח, חשוב לדעת מה הרזומה שלה.

ארבע, יש לבדוק עלויות, זמנים, ופרטים פרוצדורליים אחרים שיכולים להשפיע עלינו.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

נוב 12, 2019

עבודות סמינריון ולימודים

סמינריון, עבודות סמינריון, עבודה סמינריונית, כתיבת סמינריון, כתיבת עבודות, כתיבת עבודה…
יונ 13, 2019

מתקשים במקצועות אנגלית ומתמטיקה? מרכזי לימוד מטיק- הצלחה אישית לכל תלמיד

כמעט כל הורה עם ילדים בחטיבת הביניים והתיכון, מכיר את הקשיים בהם נתקלים התלמידים כתוצאה…
אפר 01, 2019

מיהו אגרונום ומהם תחומי העיסוק שלו

החקלאות מציעה אופציות שונות לצורך ייצור מזון, שימור מזון ושיפור מזון. מעבר לכך, החקלאות…
מרס 17, 2019

קורס גרפיקאים

היום גם מי שלא ראה את עצמו בעבר לומד, יכול לעשות את זה. כל מה שצריך הוא כוח רצון…
מרס 17, 2019

קורס בניית אתרים

העולם סביבנו עבר שינוי משמעותי בשנים האחרונות, שינוי שאפשר לשייך בעיקר לפריצת האינטרנט…