הצעת החוק המבקשת להסדיר את תנאי העסקתם הפיזיים של המאבטחים והשומרים עובדי הקבלן אושרה היום בוועדת העבודה הרווחה והבריאות לקריאה ראשונה במליאה – ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) "הצעת החוק נועדה לדאוג לזכויות וכבוד האדם העובד וזאת לאחר שעובדי הקבלן בתחום השמירה והאבטחה מועסקים בתנאים פיזיים לא נאותים ולא ראויים במקומות רבים"

כלים
צילום: אילוסטרציה
צילום: אילוסטרציה

הצעת החוק מבקשת להסדיר את תנאי העבודה הפיזיים הבסיסיים של שומרים ומאבטחים עובדי קבלן במוסדות ובמבני ציבור אושרה היום בוועדת העבודה הרווחה והבריאות לקריאה ראשונה במליאה.על פי הצעת החוק של ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) תוטל אחריות על מזמין השירות במידה ולא ידאג לספק לעובדי הקבלן תנאי עבודה פיזיים בסיסיים כמו עמדת אבטחה המגינה מפני פגעי מזג האוויר, אספקת מוצרי חימום וקירור בהתאם לעונות השנה והתאמת ביגוד המתאים לעונות השנה.

ח"כ יוליה מלינובסקי: לא ייתכן שבישראל של שנת 2017 קיימת פגיעה משמעותית בכבוד האדם ואין התייחסות לצרכים הבסיסיים של העובדים. נחשפתי לכך שמאבטחים במוסדות ובמבנים ציבוריים שונים סובלים מתת תנאים במקום עבודתם - מחסור בצליות ובעמדות המגינות עליהם מפני מזג האוויר, חוסר במיזוג וחימום לקראת החורף הקרב ובא וביגוד לא מתאים לתנאי מזג האוויר.

משום שתנאים בסיסיים אלו, שלצערי היו אמורים להיות מובנים מאליהם, אינם מתקיימים ללא התערבות המחוקק, הבנתי את הצורך הדחוף בעיגון זכויותיהם הפיזיים של מאבטחים ושומרים עובדי קבלן בחקיקה. אני מברכת את חברי הכנסת שהצביעו בעד החוק והבינו את חשיבותו ואת יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן על תמיכתו. כחברה מוסרית עלינו לדאוג לכלל העובדים, החל מהמנקה והמאבטח ועד המנכ"ל הבכיר ביותר. סיעת ישראל ביתנו תעשה את מירב המאמצים בכדי שהחוק יעבור ובמהירות האפשרית עוד במושב הזה.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS