פיגוע ירי סמוך לשוק בפתח תקווה - חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ל- 8 נפגעים מהם אחת קל עד בינוני והשאר קל, בפיגוע סמוך לשוק בפ"ת. הערב (ה' 9 בפברואר 2017) בשעה 16:42 התקבלו קריאות במוקד החירום 101 של מד"א על פיגוע ירי ברחוב הברון הירש סמוך לכניסה לשוק בפתח תקווה. מיד עם קבלת הקריאה הוזנקו למקום כונני מד"א רכובים על אופנועים, אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ של מד"א.

צילום: דוברות מד"א
צילום: דוברות מד"א

החובשים והפאראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבתי החולים השרון ובלינסון סה"כ 8 נפגעים, בהם: אישה כבת 30 במצב קל עד בינוני עם פצע ירי ברגל, 2 נשים בשנות ה - 30 וה- 40 במצב קל שנפגעו מנתזי ירי ברגלים וגבר כבן 40 שנפצע קלות מחפץ חד בצווארו.

שלושה בני אדם נוספים טופלו ופונו לאחר שלקו בהתקף חרדה. בנוסף פונה מהמקום גבר כבן 30 שנחבל קלות בראשו במהלך האירוע. מרבית הפצועים פונו לבית החולים בלינסון ונפגע חרדה אחד פונה לבי"ח השרון.

סה"כ באירוע:

פצועה אחת במצב קל עד בינוני, 4 פצועים במצב קל, 3 נפגעי חרדה. המחבל טופל גם הוא ופונה במצב קל. חובש בכיר במד"א אלון ריזקאן שהגיע ראשון למקום סיפר:

"כשהגעתי במקום הייתה המולה גדולה, ראיתי אישה כבת 30 יושבת על כיסא בכניסה לחנות כשהיא פצועה מירי בגפיים, היא הייתה בהכרה מלאה ובמרחק של כ - 10 מטר ממנה ראיתי שתי נשים גם הן בהכרה מלאה, הם עמדו וסבלו מפציעות בגפיים. הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני מהיר בשטח ופינינו אותם בדחיפות לבית חולים כשמצבה של אחת מוגדר קל עד בינוני והשאר קל. "

חובש רפואת חירום במד"א עזריה כהן שהגיע עם אופנוע מד"א למקום סיפר: "ראיתי המולה ואנשים רצים לכיוון בריחתו של המחבל. ביחד עם כונני מד"א נוספים רכובים על אופנועי מד"א דלקנו אחריו לכיוון רחוב חובבי ציון פינת רחוב איכילוב הסמוכים לשוק. בכניסה לאחת החנויות ראינו גבר כבן 40 בהכרה מלאה, הוא התהלך, כשהוא עם פציעה קלה מאוד בצוואר. הוא סיפר שהוא נפצע כשניסה ללכוד את המחבל, הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני מהיר בשטח ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו מוגדר קל. טיפלנו בגבר נוסף כבן 30 שנפצע קל מאוד בראשו במהלך האירוע ופונה לבית החולים."

מנהל מרחב ירקון במד"א דורי חיים שהגיע בדקות הראשונות לזירה: "מיד עם קבלת הקריאות במוקד החירום 101 של מד"א הבנו שמדובר בפיגוע והזנקנו למקום כוחות גדולים של חובשים ופאראמדיקים שהגיעו במהירות לזירת האירוע. מדובר בזירה מורכבת באזור הומה אדם ובשעה שהשוק היה מלא בקונים. הצוותים המקצועיים והמנוסים פינו בתוך דקות בודדות את כל הנפגעים מהשטח."

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "צוותי מד"א שהגיעו במהירות למקום עבדו בתיאום עם כוחות הביטחון התפרסו בשטח, ביצעו סריקות ואיתרו במהירות את הפצועים שהיו בשתי זירות מורכבות. העניקו טיפול רפואי מקצועי ומהיר לפצועים ופינו אותם לבתי החולים בפתח תקווה. בדרך נס האירוע הסתיים עם נפגעים קל בלבד, אנו מאחלים לפצועים החלמה מהירה."