ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש בצהריים עם שגרירי ישראל במדינות אפריקה: "כשאני שם את הפירמידה של האינטרסים שלנו בתחום מדיניות החוץ, אפריקה היא גבוהה מאוד, כפי שלא הייתה, אולי חוץ משנות ה-60'.

ראש הממשלה בנימין נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהו

אני רוצה להגיד מהו האינטרס שלנו. האינטרס הראשון הוא לשנות באופן דרמטי את מצבת ההצבעות של אפריקה באו"ם ובגופים בינלאומיים מהתנגדות לתמיכה. אפריקה עברה למדרגת ביניים, להימנעות.

זה היעד הראשון, אני מגדיר אותו בכוונה ויש גם יעדים רבים אחרים אבל היעד הזה גובר על כולם, משום שבסך הטכנולוגיה וההשקעות אנחנו מרוויחים משהו אבל אני חושב שהמדינות האפריקניות מרוויחות לא פחות, בלשון המעטה, לדעתי יותר, וזה בסדר, אין לנו התנגדות, זה גם טוב מבחינה כלל אנושית, זה תורם למטרות אחרות שלנו, כולל העזרה שלנו נגד הטרור, נגד האיסלאם הרדיקלי וכו', אבל בסוף או בהתחלה היעד שלנו הוא שינוי בדפוס ההצבעות שלהם, משום שהרוב האוטומטי באו"ם מורכב בראש ובראשונה ממדינות ערב.

יש 54 מדינות, אם אתה משנה את דפוס ההצבעה של רוב המדינות הללו אתה בבת אחת מביא אותן מצד אחד לצד השני, שינית באבחה את מאזן ההצבעות נגדנו באו"ם ולא רחוק היום שאנחנו נהיה ברוב שם,

זה נשמע דמיוני? זה בכלל לא דמיוני, כל אחד יכול לעשות את החשבון הפשוט.

לכן, זה היעד שלנו, אנחנו רוצים להקריס את ההתנגדות ולהפוך אותה לתמיכה ".