רשות המסים והמשטרה חשפו חשד לעבירות הלבנת הון, סחיטה באיומים ועמידה בראש ארגון פשיעה. פעילות סמויה בת מספר חודשים של המשטרה בשיתוף פעולה עם יחידות יהלום ונש"מ (נותני שירותי מטבע) ברשות המסים ובליווי הפרקליטות, הביאה למעצרם של חשודים בעבירות הלבנת הון, סחיטה באיומים, עמידה בראש ארגון פשע ועוד.

תמונה: אילוסטרציה
תמונה: אילוסטרציה

חקירה סמויה של יחידה מרכזית במשטרה הובילה הבוקר (יום ב') למעצרם של 9 חשודים. החשד-הפעלת קו הלוואות כספים כאשר גביית הכספים בוצעה באופן אלים ותוך סחיטות הלווים. בנוסף נחקר החשד כי צ'יינג' (דוכן להמרת כספים) שנמצא בראשל"צ הופעל ע"י חברי הארגון במטרה להלבין כספים.

בעלי הצ'יינג' הם בעל ואישה, בשנות החמישים לחייהם, תושבי חולון ובניהם (בני 28 ו-32, תושבי יבנה ורחובות). חשוד נוסף השייך לארגון (בשנות הארבעים לחייו תושב חולון) סייע בניהול הקו ובהלבנת הכספים.

בין החשודים גם 4 גובי הכספים מהלווים, בשנות ה-20 וה-30 לחייהם, תושבי המרכז. במסגרת החקירה עלה כי מדובר במקרים רבים של מעשי סחיטה באיומים של מתלוננים אשר לוו כספים ונאלצו לספוג איומים ואלימות להשבת הכספים. לשאר החשודים מיוחסות עבירות של חברות בארגון פשע, הלבנת הון, סחיטה באיומים והעלמת הכנסות.

מחר (יום ג') יובאו 9 החשודים לדיון בהארכת מעצרם בבימ"ש השלום בת"א.