אתמול, שלישי ה-1.11, יצאו קבוצת ישראלים למסע חציית האוקיינוס האטלנטי בחסות מועדון השיט דרך הים. המסע, שמתחיל בפלמה דה מיורקה, ספרד, יעבור דרך גיברלטר עד לתחנת העצירה הראשונה באיים הקאנריים. בחלק הראשון של המסע 20 השייטים יפליגו כ-1,300 מייל ימי שיסתיים בעוד כשלושה שבועות. בכל יאכטה שטים כשישה מפליגים ומדריך מטעם מועדון השיט דרך הים.

תמונה מתוך ההכנות האחרונות של צוות ההפלגה הראשון, באדיבות דרך הים
תמונה מתוך ההכנות האחרונות של צוות ההפלגה הראשון, באדיבות דרך הים

החלק השני של המסע, בו יתחלף צוות השייטים לקבוצה נוספת של 20 שייטים מנוסים ומקצועיים, במסע חוצה אטלנטי ייצא מהאיים הקאנריים למסע באורך של כ-3,000 מייל ימי עד הגעתם לאיי הבאהאמס באמצע חודש דצמבר.

מטרת המסע היא לבצע את אחת המשימות ייחודיות ביותר שקיימות בים – לחצות אוקיינוס מיבשת אירופה ליבשת אמריקה. כל המשתתפים הם בעלי רישיון סקיפר, בגילאי 30-60 שעברו ריאיון מיוחד לצורך השתתפות במסע הייחודי שמעטים מהאנשים בעולם עושים אותו. מדובר באתגר ייחודי שבו צוברים ניסיון ימי והישגיות גבוה. מועדון השיט דרך הים הוא המועדון המקצועי ביותר בישראל והיחידי בארץ, ובין הבודדים בעולם, שמבצע הפלגות ייחודיות מסוג חציית אוקיינוס.

דודי סימון, מנכ"ל ובעלים מועדון השיט דרך הים: "מסע חציית אוקיינוס הוא אחד האתגרים הגדולים ביותר עבור שיט חובב או מקצועי, מדובר בימים ארוכים בלב ים עם שינויי מזג אוויר שיכולים להשפיע רבות על השיט. השיטים שיצאו למסע חציית האוקיינוס של מועדון השיט דרך הים עברו הכשרה במשך מספר חודשים במועדון במטרה להתכונן למסע. אנחנו שמחים להיות מועדון השיט המקצועי ביותר בישראל שמוציא מסע מסוג זה, מדובר בחוויה של פעם בחיים שכל חובב ים צריך לעבור".

לצפייה בקצב ההתקדמות של הצוותים: https://share.delorme.com/navasloveniaisrael

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS