במלון וולדורף אסטוריה ירושלים נערכים להקמת הסוכה התלויה הגדולה בעולם- גודלה כ-400 מטרים והיא בגובה של כחמישה מטרים.

כלים

הסוכה ממוקמת בקומת הלובי ומוצבת תחת גג זכוכית הניתן לפתיחה וסגירה בהתאם למזג האוויר ותוכנן במיוחד באופן כזה שישמש כסוכה חיה לאורחים במהלך ימי החג.

מלאכת העבודה על הסוכה מתחילה כשלושה חודשים לפני החג, צוות של מהנדסים ומעצבים עמלים על תכנון הסוכה והעיצוב, גיבוש אמצעי הבטיחות והקישוטים. השנה, כהשראה לעיצוב הסוכה, נבחרה הגפן, אחד משבעת המינים, וקישוטי הסוכה יהיו מיני זני הענבים המצויים בישראל אשר ישקפו את ההרגשה של כרם עתיק בתוך המלון. לאחר ראש השנה החלה עבודת התקנת הסכך וצוות של מתקינים מקצועיים נתלו על חבלי סנפלינג מהגג וחיזקו את הסכך הענק בכ-70 כבלי מתכת ועשרות קורות עץ.

את צוות המומחים מלווה רב האחראי על כך שהסוכה תהיה כשרה למהדרין, על מנת שהמוני המבקרים הצפויים לבקר במלון יוכלו לקיים את מצוות הישיבה בסוכה כהלכתה.

מנכ"ל וולדורף אסטוריה, גיא קליימן: "מלון וולדורף אסטוריה ירושלים תוכנן במקור כך שהלובי הפנימי של המלון ישמש כסוכה חיה, עם גג זכוכית נפתח ובכך אנו משיגים בכל שנה את מה שכל בית מלון הארץ והעולם מנסים לעשות כבר שנים וזה להקים סוכה שבה כל סגולות הנוחיות של מלון יוקרה וזאת עם חשיפה ישירה של השמש והכוכבים כפי שנדרש לפי ההלכה. אני מזמין את כולם, לבוא לירושלים, להתארח במלון וולדורף אסטוריה לקיים את מצוות הישיבה בסוכה וליהנות מאווירה נפלאה וארוחה טובה ברמה והסטנדרטים הגבוהים של הרשת הבינלאומית".

מלון וולדורף אסטוריה, אשר נבנה על יסודותיו של מלון היוקרה המפורסם- מלון פאלאס בירושלים, נחשב לפרויקט המלונאי היקר ביותר בישראל עם עלות השקעה של כ- 150 מיליון דולר. במלון, אשר הינו מלון היוקרה הבינלאומי היחידי בירושלים, 226 חדרים, מתוכם 29 סוויטות, אולם נשפים מפואר, חדרי ישיבות משוכללים, מסעדות גורמה ורמת שירות ויוקרה שטרם נראתה בישראל. אשתקד דורג המלון במקום השביעי בעולם ונבחר כמלון הטוב ביותר במזרח התיכון על ידי מגזין התיירות היוקרתי 'Condé Nast Traveller'.