עונש מאסר של 11 חודשים וקנס כפסי נגזרו על "איש קש" שעל שמו נרשמו חברות שהפיצו חשבוניות פיקטיביות

כלים

בית המשפט השלום בירושלים גזר עונש מאסר של 11 חודשים וקנס כספי על "איש קש" שעל שמו נרשמו שתי חברות שמהותן הייתה הפצת חשבוניות פיקטיביות בהיקף של מיליוני שקלים. הנאשם נחקר על ידי פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום. את המדינה ייצגו בתיק עמית לוין ובני ליבסקינד מפרקליטות מחוז ירושלים.

כמפורט בגזר הדין, הנאשם, חאלד תמימי, נרשם בשנת 2008 כבעל מניות יחיד של החברת "אטורה" ו"נערן", ובתמורה ניתנו לו 4000 ₪. תמימי הודה כי הנאשם המרכזי בפרשה, עלי סמיראת, שמשפטו עדיין מתנהל, ואחרים החליטו להונות באמצעותו את רשויות המס. לשם כך, הנפיקו ומכרו חשבוניות מס של "אטורה" ושל נערן", באמצעותו של הנאשם ללקוחות וחברות איתם לא בוצעו עסקאות כלל, על מנת שאלו ישתמשו בחשבוניות הכוזבות לצורך ניכוי מס תשומות.

תמימי נאשם בכך שהנפיק ומכר חשבוניות בסכום כולל של כ- 1.5 מיליון ₪ על שמן של שתי החברות. בנוסף על כך, לא ניהל תמימי בתקופה זו ספרי חשבונות כפי הנדרש.

כב' השופט, ד"ר אוהד גורדון ציין "המניע לקיומו של מערך כזה הוא כלכלי, וגם אם הנאשם לא הפיק את עיקר הרווח ממנו הרי שמילא את חלקו במודע, תמורת ממון של כמה אלפי שקלים, כשהוא מסכים לשמש כ"איש קש" על שמו ירשמו החברות הנדונות דבר שיאפשר את הפצת החשבוניות".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS