כלים

בכנס לקראת שחרור שהתקיים ביום ראשון (היום) במכללה הטכנולגית להנדסאים כנרת שבעמק הירדן נטלו חלק כ- 300 חיילים לקראת שחרור מטבריה ובית שאן. במהלך הסיור ספגו החיילים את האוירה המשפחתית של קמפוס המכללה שממוקם על שפת הכנרת. בסיור נחשפו המשתחררים לכיתות הלימוד והאולפנים, המדשאות הירוקות, לאווירה המשפחתית האינטימית ולנוף הקמפוס הממוקם בקו ראשון מול אגם הכינרת

DSCN2224במסגרת הסיור עברו הסטודנטים בין המתקנים השונים בקמפוס וביקרו בספרייה הייחודית שנבנתה לאחרונה ושמשקיפה דרך קיר זכוכית ענק בן שלוש קומות על נוף הכינרת. החיילים נחשפו למעבדות ולאולפנים האקוסטיים שבהם מקיימים הסטודנטים במגמת הנדסת סאונד הקלטות. בנוסף סיירו החיילים בין כיתות המחשבים המפוארות הצופות ישירות על נוף הכינרת. החיילים זכו להסבר מפורט ממרכז מגמת הקולנוע והטלויזיה, דני רייספלד, בנוגע לתכני השיעורים, ונחשפו לציוד הצילום וההסרטה באולפני הקולנוע השונים.

בתום הכנס שמעו החיילים דברי הסבר מפי מנכ"ל המכללה האקדמית, זאב דרורי, שהעביר סקירה מפורטת בנוגע לתוכניות הלימוד השונות במגמות ההנדסה וענה לשאלות הנוגעות לחיי החברה בקמפוס.

מנהל השיווק במכללה להנדסאים, אייל חברבר: "מטרת הכנס היא להציג בפני המשתחררים את אפשרויות הלימוד שעומדות לרשותם, ולהציג בפניהם את רמת המכשור הגבוהה שמאפיינת את כיתות הלימוד במגמות השונות. בנוסף, רצינו להציג בפני המתעניינים את האווירה המשפחתית והאינטימית שמייחדת את המכללה, שבה כל מרצה ואיש מנהלה, מכירים באופן אישי כל סטודנט וסטודנט. לשמחתנו בנוסף ליכולות המקצועיות, אנחנו יכולים לספק לסטודנטים שלנו את אווירת הלימוד האופטימלית על מנת שהם יוכלו להגיע לתוצאות המיוחלות עם סיום לימודיהם".

המכללה הטכנולוגית להנדסאים כנרת בעמק הירדן ממוקמת על הקודקוד הדרומי של שפת הכנרת כשמדשאות הקמפוס , הכיתות והמעבדות משקיפות ישירות על קו החוף. בקמפוס המכללה כ- 2,000 סטודנטים וכמעט מחצית מהם לומדים לימודי הנדסאות בתשע מגמות שונות בהן אדריכלות ועיצוב, קולנוע וטלוויזיה ,חשמל , אלקטרוניקה , תוכנה , הנדסאי קול, תעשייה וניהול, תקשורת אינטראקטיבית, בניין ועתודה טכנולגוית של חה"א.

לימודי ההנדסאים נמשכים כשנתיים ומתאפיינים בשעות רבות של לימודים מעשיים מול מכשירים, תוכנות וציוד חדיש ומתקדם כשהבוגרים יוצאים במוכשרות מלאה לתחילת עבודה בגופי התעשייה השונים ובחברת ההייטק. יש לציין כי רוב הסטודנטים מוצאים את עצמם משולבים בתעשייה כבר משנת הלימודים השניה. שיתוף הפעולה של המכללה הטכנולוגית להנדסאים כנרת עם גופי התעשיה וההי-טק באיזור מאפשרים השמה מהירה של הבוגרים בתעשייה לאחר הלימודים ואת שילובם בתעשייה כבר בשנת הלימודים השניה. הסטודנטים במכללה זוכים ליחס אישי וחם מהמרצים, מרכזי המגמות ומהצוות הניהולי כאשר בשנים האחרונות חלק מהסטודנטים שמגיעים מאיזור המרכז מעתיקים בתום תקופת הלימודים את מגוריהם לאיזור הצפון.

"המלגות הגבוהות, שכר הלימוד המסובסד ותקופת הלימודים בת השנתיים", מדגיש חברבר, "מאפשרים לכל סטודנט ללמוד , לצבור ניסיון ולמצא את עצמו בתפקיד בכיר בעבודה כבר בגיל צעיר". כמו כן, מציין חברבר כי: "מעונות המכללה מצויים במספר קיבוצים המקורבים לקמפוס שבהם זוכים הסטודנטים למעמד של תושב קיבוץ ונהנים מבריכת הקיבוץ , ומכניסה חופשית לחוף הכינרת המיועד לקיבוץ".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

אפר 23, 2020

ד"ר רון ברנט מונה לתפקיד מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז שניידר

הנהלת מרכז שניידר הודיעה על מינוי חדש בבית החולים: ד"ר רון ברנט מונה לתפקיד מנהל המחלקה…
דצמ 18, 2019

תואר ראשון בחינוך למען דור העתיד

ככול שהעולם בו אנו חיים משתנה ומתאים את עצמו לעתיד הטכנולוגי, כך גם דרכי ההוראה וחומרי…
דצמ 11, 2019

כיצד אפשר להשלים כיום בגרויות

לא מעט אנשים אשר אינם סיימו בתיכון את כלל הבגרויות אשר נדרשו להם על מנת שיקבלו תעודת…
נוב 12, 2019

עבודות סמינריון ולימודים

סמינריון, עבודות סמינריון, עבודה סמינריונית, כתיבת סמינריון, כתיבת עבודות, כתיבת עבודה…
יונ 13, 2019

מתקשים במקצועות אנגלית ומתמטיקה? מרכזי לימוד מטיק- הצלחה אישית לכל תלמיד

כמעט כל הורה עם ילדים בחטיבת הביניים והתיכון, מכיר את הקשיים בהם נתקלים התלמידים כתוצאה…