בעקבות שיחת הנזיפה שערך היום (ה') שר הביטחון אביגדור ליברמן למפקד גל"צ ירון דקל, בה השווה השר את שידור התכנית על המשורר מחמוד דרוויש לשידור דברי היטלר, אמר יוחנן פלסנר, נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה כי: "ההשוואה בין היטלר לבין דרוויש היא חזרה נוספת וגרועה לזילות השואה."

כלים

לדברי פלסנר, "הניסיון לאותת לגל"צ, כי תכנית אקדמית העוסקת במשורר שהוא סמל תרבותי עבור למעלה מ-20% מאזרחי ישראל היא בלתי לגיטימית, הוא פגיעה חמורה בחופש הביטוי."

"העובדה, כי שר הביטחון מזמן בניגוד לעמדת היועץ המשפטי לממשלה את מפקד גל"צ לשיחת נזיפה ומתערב בתכנים של התחנה, היא סממן נוסף לניסיונות הבלתי לגיטימיים של פוליטיקאים לפגוע בתקשורת החופשית במדינת ישראל. בשבועות האחרונים מתחולל מחול שדים סביב חופש הביטוי וחופש העיתונות." הוסיף פלסנר.

לדבריו, "הכוונה לדחות את תחילת שידורי תאגיד השידור הציבור, חוק ערוץ הכנסת והמלצות ועדת פילבר המחלישה את השחקנים המרכזיים בתעשיית הטלוויזיה המסחרית, כל אלו הם מהלכים השמורים למדינות חשוכות. על מקבלי ההחלטות לעצור את ההשתוללות חסרת הרסן ולהבין שמשטר דמוקרטי יציב וחזק הוא כזה השומר על עצמאות וחופש הפעולה של כלי התקשורת והעיתונאים".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

פעילותו של מתן דהן

פעילותו החברתית של מתן דהן

מתגייסים למען הקהילה
יול 16, 2019

להיות מוכנים מראש - צוואות וירושות

מאמרים - חברתי
יול 15, 2019

דרכו של ברוך עטאלי

זכויות האדם
יונ 24, 2019

איך לבחור ברז למטבח

מאמרים - חברתי
דצמ 24, 2018

הוצאת אזרחות פורטוגלית

זכויות האדם