היום מסיימים 25 צוערים את הכשרתם בת שבעת החודשים במשרד החוץ לקראת תחילת שירותם כדיפלומטים בשירות החוץ של ישראל. קורס הצוערים אליו ניגשו אלפי מועמדים, נחשב ליוקרתי ביותר במערך השירות הציבורי. מחזור ל"ב של הקורס הורכב לראשונה מרוב נשי, וכלל צוערות וצוערים שהגיעו ממגוון רקעים מקצועיים, ממקומות שונים ברחבי הארץ ובשלבים שונים בחייהם

היום מסיימים 25 צוערים את הכשרתם בת שבעת החודשים במשרד החוץ
היום מסיימים 25 צוערים את הכשרתם בת שבעת החודשים במשרד החוץ

אביגיל שפירא, צוערת (יוצאת לשרת כדוברת בניו דלהי): "חשבתי שידעתי למה אני נכנסת, מהי דיפלומטיה ומיהו דיפלומט אבל הבנתי שדיפלומט, במיוחד ישראלי, צריך להיות איש אשכולות מודרני ולשלוט בתחומים רבים מתרבות ועד ביטחון, מכלכלה ועד תקשורת."

במהלך הקורס האינטנסיבי והמעשיר למדו הצוערים את רזי המקצוע הייחודי והמרתק. הם עברו הרצאות מפי אנשי מפתח מובילים בשירות הציבורי, באקדמיה ובחברה האזרחית. למדו להתמודד עם ההזדמנויות והקשיים השונים הנקרים בדרכם של נציגי ישראל בעולם. סיירו ברחבי הארץ למדו על חדשנות, כלכלה, חברה אזרחית, יהדות וציונות, מיעוטים, צרכי הביטחון ועוד. לצד הלימודים העיוניים התנסו הצוערים גם בעבודה במחלקות המשרד, פגשו דיפלומטים זרים בישראל, ונסעו לנציגויות שונות בעולם על מנת לחוות את העבודה ממקור ראשון.

נדב אשכר, מנהל קורס צוערים: " להבדיל מקורס אקדמי, קורס הצוערים לא עוסק רק בידע אלא הוא מעשי, מקיף ורחב יריעה עם דגש על מיומנויות שיכינו את הדיפלומטים שלנו למקצוע ולאתגרים שיפגשו אותם בשליחותם."

אילנה שטיין מנהלת קורס צוערים מסכמת: "אנחנו גאים באוסף אנשים מוכשר שכל אחד מהם מביא עולם תוכן ייחודי ומשקף את הפסיפס הישראלי במיטבו!"

כבר בחודשים הקרובים עתידים רובם המוחלט של הצוערים לצאת לשליחותם הראשונה ולהצטרף למערך הדיפלומטי המנוסה אשר מייצג את ישראל ברחבי העולם. הצוערים ישרתו כסגני שגרירים, דוברים, אחראי מדיה דיגיטלית, ויועצים מדיניים בכעשרים מדינות ובאו"ם.

ניתן להתרשם מחלק קטן מהעשייה העתידית של הדיפלומטים הצעירים בסרט חדש בהנחיית אביב פרנקל שעלה היום לאתר האינטרנט של משרד החוץ ולרשתות החברתיות.