העיר ניו יורק בדריכות לקראת המצעד למען ישראל שיתקיים ב-5 ביוני לאורך השדרה החמישית. במסגרת אירועי המצעד, יואר האמפייר סטייט בילדינג בצבעי כחול לבן

"המצעד למען ישראל" בשנה שעברה. צילום באדיבות הפדרציה היהודית של ניו יורק
"המצעד למען ישראל" בשנה שעברה. צילום באדיבות הפדרציה היהודית של ניו יורק

ביום ראשון, 5 ביוני, 2016, השדרה החמישית במנהטן תצבע בצבעי כחול לבן עם כ-40 אלף צועדים, הופעות מוזיקליות ו-15 להקות צועדות במסגרת "המצעד למען ישראל" - החגיגה הישראלית הגדולה ביותר בעולם מחוץ לגבולות מדינת ישראל והמצעד הגדול ביותר בעיר ניו יורק. למצעד צפויים להגיע עוד אלפים רבים נוספים כצופים. ערב לפני המצעד (מוצ"ש) יואר האמפייר סטייט בילדינג יואר במיוחד בצבעי כחול לבן.

המצעד ה-52 במספר מאז שנוסד בשנת 1964, הוא יוזמה משותפת של ארגון JCRC ניו יורק, הפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA) שהיא ארגון הגג של הקהילה היהודית בניו יורק, והקונסוליה הכללית של ישראל בניו יורק.

למעלה מ-250 ארגונים שונים צפויים לצעוד לאורך השדרה החמישית, מרחוב 57 עד רחוב 74, כולל להקות רקדנים על גלגיליות, רוכבי אופנוע, להקות מחול, ליצנים ולהטוטנים. אחת האטרקציות במצעד השנה הם חברי צוות המיוזיקל המצליח "כנר על הגג" מברודווי אשר יצטרפו לצועדים וישירו קטעים מהמופע. המצעד כולו ישודר בשידור חי ע"י רשת הטלוויזיה FOX.

לראשונה השנה, המצעד יהיה חלק מיום שלם של אירועי סולידריות עם ישראל במימון הפדרציה היהודית של ניו יורק ובשיתוף עם עמותת גשר והמועצה הישראלית-אמריקנית (IAC). במסגרת אירועי המצעד יתקיים פסטיבל רב משתתפים בשעות הערב על נהר ההדסון שאליו צפויים להגיע אלפי משתתפים.

"המצעד למען ישראל הוא לא רק הפגנת התמיכה בישראל הגדולה ביותר בעולם, אלא גם האירוע השנתי הגדול ביותר של יהודי ניו יורק (וכנראה של יהדות התפוצות בכלל) שמונה כ-2 מיליון נפשות, והאירוע היחיד בניו יורק שמצליח לכנס תחתיו את כל הזרמים והפלגים ביהדות יחד", מסר אריק גולדשטיין, מנכ"ל הפדרצייה היהודית של ניו יורק (UJA). "השנה אנחנו נרגשים במיוחד להציע ליהודי ניו יורק אפשרויות נוספות לחגוג ולהביע את אהבתם העמוקה למדינת ישראל", ציין.