שר הרווחה חיים כץ אומר הבוקר (א') בראיון לתוכנית 'חדש על הבוקר' עם נועם זיגמן ברדיו 'קול ברמה' כי אין בכוונתו לעבור למשרד אחר "אני הודעתי שבאתי למשרד הרווחה, באתי למלא את תפקידי ורציתי את משרד הרווחה ואני לא רוצה לעבור למשרד אחר. אין לי שום כוונה לעבור למשרד אחר למרות שחלמתי פעם על משרד הכלכלה. אני לא חושב שזה רציני לקפוץ ממשרד למשרד, התחלת משהו תמשיך אותו, החיפזון מהשטן"

שר הרווחה חיים כץ התייחס במשדר לנתק בינו לבין סגנו משולם נהרי ואמר: "אנחנו לא עובדים ביחד, אף אחד לא שאל אותי כשמינו אותו, אני מתכוון בעתיד הקרוב לקרוא לו ולתת לו נושאים לעבודה ולהכניס אותו בייחוד שיביא כספים מההסכמים הקואליציונים, ואם הוא יביא כספים שיכולים לשפר סוג מסויים של אוכולוסיות אני בעד."

בנוגע להעברת חלק מהסמכויות ממשרד הרווחה לשר הפריפריה אריה דרעי אמר כץ כי הוא יסרב "אני מקווה שבנימין נתניהו יחזיר את משרד הרווחה להיות משרד העבודה והרווחה כמו שהיה בעבר".

על מינויו של אבי שמחון לראש המועצה הלאומית לכלכלה אמר השר כץ "שמחון הוא אדם ראוי למרות כל האמירות שלו, אני אצביע בעד. אני לא מבין את האמירות שלו אולי הוא היה צריך לחזור בו אבל לא על זה יקום ויפול דבר."

על דו"ח העוני: אלה הם הנתונים. זה מה שקיבלתי אני מאוד רוצה לקוות שבעוד שנה שיתפרסם דו"ח העוני המצב יהיה משופר. ברור לי שאני לא יכול למגר את העוני במדינת ישראל. אבל אם נוריד את המספרים זה צעד נכון בכיוון הנכון, לא נוכל למגר את העוני בשנה שנתיים או שלוש.