הסכם היסטורי נחתם בין שח"ם ארגון- השחקנים להנהלות "הבימה" ו-"הקאמרי" ועניינו חיזוק מעמד השחקנים והסדרה מקיפה של תנאי העסקתם בהסכם קיבוצי. זוהי הפעם הראשונה שהסכם קיבוצי זה מותאם ומעודכן מזה 15 שנים

כלים
הסכם היסטורי חדש נחתם אתמול בין שח"ם ארגון השחקנים לתיאטראות הבימה והקאמרי
הסכם היסטורי חדש נחתם אתמול בין שח"ם ארגון השחקנים לתיאטראות הבימה והקאמרי

בתום מו"מ ארוך חתמו אתמול (2.3.16) שח"ם-ארגון השחקנים, "הבימה" ו-"הקאמרי" על הסכם קיבוצי חדש בין התיאטראות לשחקנים חברי שח"ם, החברים בהסכם הקיבוצי בתיאטרון. ההסכם החדש מסדיר את תנאי ההעסקה של השחקנים ואופן העסקתם, מעדכן את טבלאות השכר, משפר את ההפרשות לפנסיה ומרחיב את סולם הדרגות, לצד שיפור בתנאים סוציאליים נוספים בעבודתם.

ניתן בהסכם החדש דגש מיוחד לשחקנים צעירים בתחילת דרכם למשל ע"י ביטול דרגות נמוכות וכן הוכנסו סעיפים מיוחדים לחיזוק מעמדם של שחקנים ותיקים. כמו כן ולראשונה הוענקה תוספת למעונות יום גם לאימהות ואבות המצויים במערכות יחסים חד מיניות.

הסכם זה הוא תוצר של עבודה מתמשכת ומו"מ אשר נמשך שנה תמימה, ושלמעשה מסדיר את מעמדם ותנאיהם של השחקנים בשני התיאטרונים המובילים בישראל, הקאמרי והבימה.

במעמד החתימה לקחו חלק(ע"פ הא'-ב'):מטעם הבימה: מנכ"לית הבימה אודליה פרידמן; סמנכ"ל הבימה בני צרפתי.: מטעם הקאמרי: יו"ר הוועד המנהל של הקאמרי, עו"ד עפר שחל; מנכ"ל הקאמרי נעם סמל; סמנכ"לית הקאמרי חביבה הדר. מטעם שח"ם: יו"ר שח"ם אוהד קנולר, מנכ"ל שח"ם אורי רשטיק, עו"ד אדם הכהן-שטורם וועדי העובדים בתיאטראות, שחקנים ושחקניות משני התיאטראות (איתי טיראן, שרה פון שוורצה, מוטי כץ, אבי טרמין, שמוליק כהן, ריקי בליך) .

החתימה על ההסכם נתקיימה במשרדי הבימה.

אודליה פרידמן, מנכ"לית הבימה : "הדירקטוריון והנהלת התיאטרון הלאומי הבימה מברכים על חתימת ההסכם בין הצדדים ואנו נרגשים עד מאוד מהמעמד. אנו שמחים על חיזוק מעמדם של השחקנים תוך דאגה לעתידם לטווח הארוך, מדובר ביציאה לדרך חדשה, דרך של עשייה ויצירה למען הכלל והדורות הבאים, דרך שמטרתה, העשרת החברה והתרבות במדינת ישראל."

נעם סמל מנכ"ל הקאמרי : "חשיבות ההסכם היא בהסדרת מעמד השחקן בישראל וחיזוק מעמדו, כדי לאפשר לו להתפנות ליצירה. אנו מברכים על שיתוף הפעולה הפורה בין הבימה לקאמרי, על ההקשבה ההדדית שליוותה את כל התהליך הארוך, ועל התרומה הרבה של ועדי השחקנים להצלחת המהלך, בו תוקנו עיוותי העבר תוך שמירה על גמישות ניהולית להנהלת התיאטרון."

אוהד קנולר, יו"ר שח"ם : "הסכם זה מגיע לאחר שנים ארוכות בהן לא נפתח ההסכם הקיבוצי והוא מביא עימו שינוים מבורכים וחשובים. אני מודה להנהלות התיאטרון על שיתוף הפעולה ולוועדי העובדים אשר פעלו ועזרו להשגת הסכם חשוב זה, מדובר בעבודה משותפת אשר לא הייתה יכולה להתקיים ללא עזרתם, היכולת לגשר בין הנהלת המוסד בו אתה עובד לעמיתים וחברים לעבודה- תוך שמירה על כבוד הדדי, שמירה והשגת המטרות שהושמו בפניו- ראויים להערכה ואני מודה להם על עזרתם בנושא. הסכם זה, בא לתקן שחיקה בשכר השחקנים, דואג ומאפשר לדור השחקנים הצעיר להתפרנס בצעדיו הראשונים בתיאטרון לצד דאגה בלתי מתפשרת על תשלומי הפנסיה והדאגה לעתידו של הדור הוותיק של השחקנים- ואנו גאים בו במיוחד. "

אורי רשטיק, מנכ"ל שח"ם: "ההסכם החדש דואג לשחקנים צעירים בראשית דרכם ולשחקנים בעלי וותק עם שנים ארוכות על הבמה ודואג כי כלל השחקנים והשחקניות יהנו מהגדלה משמעותית של עד 17% תוספת שכר, שיפור בתנאים סוציאליים ותוספת של אלפי שקלים בהפרשות לקרנות הפנסיה. זהו הסכם בעל חשיבות אדירה בדאגה לשכר השחקנים ולתנאי הפנסיה והזכויות שלהם. ההסכם החדש דואג לשחקני שח"ם בהסכם הקיבוצי בתיאטראות הבימה ו-הקאמרי וכבר בימים הקרובים נמשיך לדאוג לזכויות השחקנים בשאר התיאטראות בארץ."

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS