בית הדין הצבאי במחוז דרום הרשיע, על פי הודאתו, חייל בשרות קבע בעבירה של שימוש בלתי חוקי בנשק, שהתרחשה בספטמבר 2010 וגזר עליו 18 ימי מאסר בפועל. החייל, תושב כפר באזור אבו גוש שהתנדב לשרות בצה"ל, נעצר בחשד כי בתקופת היות חייל סדיר עשה שימוש בנשק צבאי של חייל אחר וירה באמצעותו  29 כדורים ממחסנית במטווח לא חוקי, לא הרחק מכפר מגוריו

החייל, הנמצא כעת בשירות קבע, שיתף פעולה עם חוקרי מצ"ח ובמהלך הדיונים בעניינו, גיבשו הפרקילטות הצבאית ובא כוחו עו"ד אילן כ"ץ, הסדר טיעון שמנע את הורדתו בדרגה. החייל בעל מוטיבציה גבוהה זכה לחוות דעת חיובית ממפקדיו ששיבחו את שירותו ותרומתו למדינה.

עו"ד כ"ץ: "בית הדין הביא בהחלטתו את מכלול העובדות. מדובר בבחור נורמטיבי שלא הסתיר בחקירתו את המיוחס לו והדגיש כי מדובר במעידה חד פעמית מצדו. החייל זוכה לשבחים על שירותו והסדר הטיעון אליו הגענו עם הפרקליטות לקח בחשבון גם את מידת הענישה שהוטלה על מעורבים אחרים בפרשה".

בית הדין קיבל את הסדר הטיעון  שעליו הסכימו הצדדים וגזר על החייל  עונש של 18 ימי מאסר בפועל ובנוסף, שלושה חודשי מאסר על תנאי אותם ירצה, במידה ויעבור עבירה דומה בשנתיים הקרובות. בית הדין החליט עוד, שלא לפגוע בדרגתו של החייל, שימשיך עם סיום ריצוי עונש המאסר בשירות הקבע ביחידתו.

עו