מפלגת העבודה ממשיכה להתמקד בדרום: "יוצאים למאבק אקטיבי על הזדמנויות שוות בחינוך לילדי הפריפריה". במפגש מעורר השראה עם פעילי מפלגת העבודה- המחנה הציוני, אמר אתמול (יום שני) ראש המועצה המקומית ירוחם וחבר המפלגה מיכאל ביטון: " מפלגת העבודה צריכה להיות נחושה בעמידתה מאחורי כל מנהיג נבחר שלה. על המפלגה לגלות נחישות בדאגה האמיתית לצמצום הפערים בין המרכז לפריפריה בכלל ובפרט בתחומי הבריאות, הרווחה והחינוך"

תמונות: יח"צ מפלגת העבודה
תמונות: יח"צ מפלגת העבודה

בחודשים האחרונים מפלגת העבודה- המחנה הציוני עוברת רמונט כללי. פרויקט "סדר יום נגב" מקבל תאוצה וחברי הכנסת של המפלגה מגיעים לבאר שבע כמעט כל שבוע. הפרויקט הייחודי לדרום "דלת פתוחה", בו תושבי הדרום מוזמנים להגיע לסניף לקבל יעוץ והכוונה בענייני בירוקרטיה, כבר רשם לעצמו כמה הצלחות חשובות, חלקן אף הגיעו למליאת הכנסת. במקביל לאלו, מפלגת העבודה בדרום לא שוכחת לחזק את עצמה מבית.

ביום שני (15.2.2016) הגיע לסניף העבודה בבאר שבע ראש המועצה המקומית ירוחם ואיש המפלגה הוותיק, מיכאל ביטון לשיח פתוח עם פעילים ותושבים. בשיחה, שהתמקדה בעיקר בקשר של המפלגה עם הפריפריה הדרומית, פרט ביטון בפני הבאים את התוכניות שלו לחיזוק הקשר בין מפלגת העבודה לנגב תוך שאיננו מסתפק בהצהרות אלא מביא דוגמאות ממשיות של מאבקיו ופועלו בכיוון זה.

ביטון אף התייחס לדיווחים האחרונים בהם הפריימריז שנראים באופק מצליחים לסדוק את שורות המפלגה "אני מעריך את שלי יחימוביץ מאוד. במקביל, אני מאמין ויודע שאנחנו במפלגה נחושים לעמוד מאחורי המנהיג המכהן. יחד, ובאותה נחישות נקרב את הדרום ונחזק אותו".

ביטון, שהתחייב להיות שליח אותנטי של הדרום נתן דגש מיוחד בדבריו לנושא החינוך והעדר ההזדמנויות השוות עליהן מצהירים רבים, אך הפערים העמוקים נותרו בעינם וקרא למשתתפים להצטרף להפגנת ענק שיוזם בימים הקרובים.